News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

RobertH


b1

#6647
Am căutat pe waze și îmi arată DNVO2U, iar pe openstreetmap DN2T.
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.

RobertH

Era gresit pe OSM, am corectat.
Iar DNVO 2U e acelasi cu DN 2U. Pe OSM se pune simplificat ca e cam ciudat "Drum national varianta ocolitoare 2U".

pasadia

Se deschide cu ocazia asta și nodul Holt?

Ionut



pest1969

Cred ca ar fi interesant si un thread dedicat autostrazilor finalizate unde sa fie postate filmari aeriene cu sectiuni deschise.
Ca sa zicem asa, nu mai sunt autostrazi in lucru, sunt autostrazi la lucru (pentru soferi).
Cred ca ne-am face o idee si despre gradul de utilizare, dat fiind ca si MZA-ul e un topic important.
Cred ca nu toata lumea stie cum e traficul pe A1 Bucuresti-Pitesti, de exemplu.
Sau cat de intensa e utilizarea A7 la 7 luni de la deschidere.
Etc.

alecu26

Pentru MZA in curand ar trebuii sa fie in desfasurare recesamantul de traffic.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

yetiman

@pest1969 - Exista un thread dedicat:
Motorway spotting

Eventual lipsesc filmari mai dese...  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

SUHOI

Multumesc "jalemare" pentru informatiile utile preluate de la CNAIR! Deci obiectul de investitii 'Varianta ocolitoare Bacau" in intregul ei avand circa 30 km (impartiti pe trei subsectiuni) avea termen contractual de finalizare (receptie la terminarea lucrarilor) martie 2022? Incredibil!! Deci baietii astia de la UMB au dat in exploatare (este adevarat pe tronsoane) centura Bacau cu "ani inainte"? Soer acuma ca si bacauanii "nemultumiti de guvern'  se vor linisti si vor "savura' impacati noua centura ocolitoare (in intregul ei) cat si beneficviile care rezulta de aici pentru toti locuitorii Bacaului (au scapat de traficul infernal de tranzit)! :)

Clinlin

Mitrea, Dobre, Berceanu, Orban, Berceanu, Boagiu, Nazare, Silaghi, Fenechiu, Manescu, Sova, Rus, Matache, Costescu, Buse, Cuc, Stroe, Cuc, Bode, Drula.

@suhoi astia-s toti ministrii transporturilor care s-au perindat in ultimii 17 ani de cand s-a anuntat initial proiectul ocolitoarei Bacau. Eu zic ca bacauanii sunt foarte linistiti, iar proiectul a avut de fapt o intarziere de 15 ani. UMB, Drula si toti ceilalti sunt doar borne in timp.

SUHOI

Este adevarat Clinlin ce spui . Dar tot asa putem vorbi de multe, multe alte promisiuni "frumos desenate" pe hartile multor ministrii si  prezentate public cu date de executie "certe", sigure si iminente in zone poate mai "rosii" ca si Bacaul. Adica sa bati apa in piua la fiecare schimbare de ministru si culoare politica. si tu nu ai nici finantare sa obtii un aviz de mediu. si alta este