News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

mike_us

Cred ca măcar puteau sa vina cu o declarație. Acum o luna s-au repezit sa declare ca deschid cind nu s-a putut se putea sa fie deschiși si sa vina public sa explice care e cauza pentru care nu se poate sa se tina de promisiune.

alecu26

ceva vesti de la licitatie? @NGC??
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


survola


Fred

Am citit cateva comentarii ca asfaltul nu e tocmai plat pe segmentul asta de la Bacau, am trecut ieri pe-acolo si nu e deloc perfect, dar nu e deranjant, ca nota ar fi un 8 din 10.

LauR

Răspunsul celor de la DRDP Iași, cu privire la deschiderea brațului nordic și al nodului rutier către Vaslui.

QuoteProiectul Variantei Ocolitoare Bacău este gestionat de CNAIR S.A., instituția abilitată să vă ofere un răspuns cu privire la recepția și darea în trafic a acestui obiectiv de infrastructură. O zi bună, în continuare!

Așadar, tunurile pe doamna Ioniță!

rocklee

Un raspuns tipic ....lipsei de responsabilitate...aceasta sa intamplat si in rai.... :(.Doamne nu eu sunt devina ....ci femeia care mi-ai  dato... :D :lol: :lol:

Ionut


GeoRo

Salutare! Din informarea urcata acum cateva ore in SEAP, inteleg ca avem amanare pe Ploiesti-Buzau, dupa cum intuia si colegul alecu26 cu cateva pagini in urma.
"Va informam ca Autoritatea Contractanta a transmis spre publicare in SEAP eratele la Anuntul
de participare nr. CN1031451/01.06.2021 cu privire la prelungirea termenului de depunere a
ofertelor pana la data de 24.08.2021.
Menţionam faptul ca acest termen a fost stabilit astfel incat sa fie proporţional cu volumul de
informaţii suplimentare aduse deja la cunostinta operatorilor economici prin Clarificarile publicate."

Bacaoanul

#6639
Salut,

Maine se va deschide breteaua nordica si nodul de la Holt din autostrada A7.

Ionut

Da, se va deschide. Dar nu mai da quote degeaba, te rog.

voicul

Nici o stire de la BC? Cand ii dau drumul?

jalemare

CNAIR a efectuat astăzi, 04 august, recepția la terminarea lucrărilor pentru Obiectul 2 (brațul nordic) al Variantei Ocolitoare Bacău. Tronsonul, ultimul dintre cele trei ale Variantei Ocolitoare Bacău, are o lungime de 3,16 km și asigură legătura între DN 15 (spre Piatra Neamţ) și DN 2. Recepția lucrărilor a fost urmată de deschiderea traficului rutier, începând cu ora 13:00.
Varianta Ocolitoare Bacău are o lungime totală de 30,80 km, din care 16,27 km la profil de autostradă. Executantul lucrării este asocierea UMB Sedition - Tehnostrade SRL, iar perioada de execuție este de trei ani de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor (8 martie 2019). Recepția acestui ultim tronson are loc cu aproximativ opt luni mai devreme față de termenul contractual.
Sursa: DRDP Iasi

Bachus01


b1

Ce indicativ va avea brațul nordic? Tot DNVO2T?
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.