News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Drive_140

#5685
Quote from: hefaistos on December 19, 2020, 06:01:07 PM
2. Calendarul in varianta (foarte) optimista este:

Varianta (foarte) pesimista este:

I Anul 2021-2022 pentru procedura licitatie.
II. Semnarea contractelor in primavara 2023 cu Pizzarotti
III. <...>


AlexxC

Vorbim totusi de o autostrada la campie! Ce structuri majore avem de la Ploiesti pana la Focsani exceptand raurile Buzau si Ramnic? Are nevoie o firma serioasa de mai mult de un sezon de constructii pentru finalizarea unor pasaje de max 150-200m si niste amarate de podete din prefabricate?

horatiu.cosma

Podul peste Buzău va avea spre 2 km.

voicul

^Poate firma serioasa nu ar avea nevoie de mai mult de un sezon, dar "partenerul serios" probabil ca are.   :(


DanielG

Sa nu uitam de R@du
Raducu este pe drum(uri)
Multumim!!!

slartibartfast

Podul peste Buzău e mare, dar până acolo sunt 40 de kilometri de plat fără structuri majore; partea aia eu sper să o vedem repede realitate.

vancouver

Asa e si planul. Pana la Buzau cu toate fortele inainte.
Si toata autostrada A7 (pana la Siret) gata cel tarziu pana in 2026. Pentru asta toate contractele de executie trebuie sa fie semnate pana la final de 2022.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

panzer

Asta am spus-o si eu de cateva ori: Ploiesti Buzau e un fel de Drajna Fetesti, plat, fara obstacole, fara paduri. Baragan cap coada.
Fauna = iepuri si vulpite.

Sper ca de data aceasta sa il proiecteze corect si nu o interminabila linie dreapta, obositoare, ca A2-ul.

pbh

Cat mai multe "cocoase" sau "dinti de fierastrau", ca tot sunt la moda :D

hefaistos

Quote from: hefaistos on September 25, 2020, 01:35:49 PM
500 lei.
Plătibili pana la 25 ianuarie 2021 în contul proinfrastructura. Dacă pierd.
Dacă câștig nu vreau nimic.
Pariul: "pana la 20 decembrie 2020 UMB va termina cel puțin porțiunea dintre DN2 ( spre Focsani) - DN2F (spre Vaslui)".
Dacă pierd oricum banii de vor duce pe o cauza buna.

Azi e 20 decembrie. Cred ca am castigat pariul, nu?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

naivu

Ar trebui sa-ti dea o diploma electronica de "tata Omida, prezicator de succes pe A7-centura Bacau"!  :) (Pt titlul de "mama Omida" avem pretentii mai mari  :D)

hefaistos

In caz ca nu maio tineti minte in acea perioada vorbeati co cu totii "la modul optimist" de martie-mai 2021.

Folosesc ocazia pentru un nou pariu
Aceeasi data dar 2021
Aceeasi suma.
Dar DX12: se va circula pe podul peste Olt de la Slatina.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mirceaeliade