Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa

Baietii azi lucrau de zor pe bratul nordic. Pe partea de autostrada, lucrau la marcaje, parapete, trotuare, diverse ,,maruntisuri"...video mai tarziu...

mike_us

laszlo.robert mulțumesc de răspuns. Obiectivul 3 a fost inaugurat acum câteva luni. Săptămâna viitoare deschid obiectivul 1 si ramine 2 pentru la anul?


Duta C


Dominik

You're in Steelers Country

ciachi

Azi se lucra la intersecția DN2F cu A7 


Prima poza este de azi de la 16.30


Următoarele sunt de azi dimineață de la 09.30.


S-au făcut marcaje peste pasaj.


Se monta parapetul median



Powered by API/PUM imgur uploader

LauR

QuoteMinistrul Transporturilor, Infrastructurii şi Comunicaţiilor, Lucian Bode, a anunțat că, de miercuri, 2 decembrie, se va deschide circulația pe Centura Bacăului.

"Astăzi pot să vă spun că, în urma discuţiilor pe care le-am avut cu antreprenorul, cu beneficiarul, cu cei care răspund de siguranţa rutieră, cu absolut toţi cei implicaţi în procesul de dare în trafic fără niciun risc pentru VO Bacău, pot să vă spun că miercuri, 2 decembrie, vom da în circulaţie Varianta de Ocolire Bacău.

Vorbim de aproximativ 30 de km de reţea, de drum naţional, respectiv autostradă. 16 km de autostradă din cei 30 vor fi daţi în trafic miercuri, 2 decembrie.

Vorbim de primii kilometri de autostradă pe care îi dăm în trafic în Moldova. Vorbim de un contract prin care demonstrăm încă o dată că şi în România se poate. Se poate să dăm în trafic şi să recepţionăm un obiectiv înainte de termenul asumat prin contract.

Pentru Varianta de Ocolire Bacău termenul de finalizare era ianuarie 2022. Aşadar, începând cu ziua de 2 decembrie românii, moldovenii vor beneficia de încă 30 de km de reţea de drum modernizat, din care 16 km de autostradă", a menţionat ministrul.

Sursa: https://www.desteptarea.ro/ministrul-transporturilor-anunta-ca-de-miercuri-se-deschide-centura-bacaului/?fbclid=IwAR2KO_TD50gz-gAp5LlbkiXphwPO4WXcyRFsITky13i6SCntxekPl7IxCoA

MihaiD

Exprimarea lui Bode e ca și cum ar deschide și sectorul nordic, ce mai contează o minciună prin omisiune în plus. Mă rog. Bravo Umbrărescu, a zis 27 nov - 3 dec, s-a ținut de cuvânt!

dragos_on

Așa cum a vrajit-o Bode, așa o vor face și câtva pariori... (se deschide sau nu se deschide in 2020). Ba că nu s-a deschis tot, ba că nu e autostrada(130km/h) fiind cu limitare de viteza. Oricum, RESPECT pentru orice constructor pentru care "vorba e vorba".

JohannDB

.........Bravo și felicitări "moldoveanului nostru" care arată a fi "profi" și știe ce spune având toți termenii și cuviintele la el, când spune; nu spune, numai, "ca să spună".... Mă gândeam la el, mai zilele trecute (sâmbătă dimineața) când reveneam de la Nădlac și priveam, în zori de zi, săpătura din "Dealul Liliecilor" de la Șoimuș.... Mai ales când este iluminatul funcțional, ce impunător se vede de departe dealul modelat de oamenii lui !!
     Abia aștept să verific realitatea prin 10 Decembrie când voi merge spre Siret....

Bachus01

Am trecut acum pe la nodul cu DN2F. Giratoriu din parte estică nu este gata , pe bretele mai trebuie stratul de uzura ( nu este adus la cota cu cel de pe A . Mai bine asteptau sa finalize complet la sfârșitul lunii.  Restrictiile de viteza o sa fie cam degeaba . Am vazut si echipe Cnair + poliție,  dar niciun indicator provizoriu .

survola

Se deschide până la DN2F sau până la DN2 (în nord)?

ovicor


Bachus01

Complet tot tronsonul estic .


Groapa de împrumut dintre DN2f/bretea/A o nivelau . Chiar și așa va fii minim 3m diferenta de nivel.  Nu ar strica sa planteze copaci acolo . Decat un mini-lac mai bine o nu mi-delta  :lol:

vladg

Pe directia Bucuresti-Piatra Neamt nu ajuta prea mult sectorul estic fara cel de nord, corect? Am incercat sa gasesc variante de racordare dupa A7 si pare ca deocamdata va ramane mai eficienta ocolirea prin vest.