Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

reed

Cum pe A1 e Nădlac,A3 Borș ca si punct terminus,marile metropole,așa ar trebui și aici pe A7 Siret.Din fericire cineva a gândit mai mult aici că în celelalte 2 cazuri. :lol:

rota

VIDEO DRDP IASI Se execută marcaje rutiere pe Varianta Ocolitoare Bacău, Obiectul 1 - regim de autostradă
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Skynick

Ce frumos se oglindeste soarele pe asfalt. E ce trebuie.

TibiV

+1

Alex,
mi se pare ca marcajul dintre banda de urgenta si banda 1 este marcaj clasic, nu bicomponent (cu bilute)...
Poti sa confirmi?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Pe dreapta pare rezonator, iar pe mijloc și stânga bi-component. Nu există termen de comparație cu pizza, aici se face treabă serioasă.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

tom_sawyer

Procent realizare investigatii geotehnice:

PLOIESTI - BUZAU   98%

BUZAU - FOCSANI   85%

FOCSANI - BACAU   10%.

BACAU - PASCANI   35%.

(De pe harta CESTRIN)

IosuaT

#5393

Deci anul viitor o să avem licitații și posibil contracte semnate de la Ploiesti până la Focșani.

Îmi pare rău că Focșani Bacău este așa intarziat dar cred după finalizarea tronsoanelor de  la Ploiesti Focșani sa grăbească pasul și pe tronsonul rămas.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

horatiu.cosma

Când vorbim de plăți pe contractele astea de 2-3% din valoarea contractului, este clar că scârțâie treaba.

rota

VIDEO Studii geotehnice executate pe traseul Autostrăzii A7, Bacău - Pașcani, în zona Hălăucești, județul Iași
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


mike_us

La vizita lui Orban se menționase ca se poate deschide parțial intre 27 Noiembrie - 3 Decembrie. Este programata vreo deschidere oficiala pentru săptămâna viitoare?

laszlo.robert

Era vorba de 2 dec. pentru Bacău și 3 dec. la Alba Iulia, dar Iohannis a convocat CSAT -ul pe 3 dec ,la ora 15 .Așa   că nu știu  dacă are influență asupra inaugurării.

horatiu.cosma

Probabil o fi auzit de hidroizolația buclucașă și de munții de gunoaie de la Alba Sud  :lol:.