News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

RaduG

11/20/20: PM L Orban - Verificarea stadiului lucrărilor la varianta ocolitoare a municipiului Bacău


vancouver

Umbrarescu zice cam asa: "dar o dam la 90 la ora pentru doua saptamani, apoi o dam la 130 la ora, la nivel de autostrada".
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

hvm

Daca o dau in trafic va fi pe barba constructorului. Receptia si toate celelalte documente vor mai dura cel putin 1-2 luni.

Semne clare ca totusi ceva e putred in legatura cu celelalte licitatii care sunt in suspensie (... a se citi sub lupa)... ca data trecuta la cealalta bucata nu s-a deschis decat dupa ce s-a realizat receptia... (sau cel putin asa spunea Bode)..
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

horatiu.cosma

Nu e nicio recepție făcută la Bacău pe sectorul deschis, e pe barba UMB. Dar ce știm noi, nu au zis guvernanții dincolo pe A10 că ei nu stiu să mintă oamenii  :lol:?

Bachus01

Sunt sanse sa termine bratul estic pana la sfarsitul anului 100% (inclusiv garduri,  tot) ? Un coleg mai experimentat ne poate raspunde


Cred ca au tot interesul , factureaza si încaseaza  , iar personalul il pot muta pe alte șantiere.  La brațul nordic numai au chiar asa mult de lucru.  Nu inteleg de ce nu au forțat si acolo.

laszlo.robert

Pentru că sectorul nordic este DN ,sectorul estic autostradă. Dar este și mai util pentru tranzit. DN2 -DN2.

Dominik

You're in Steelers Country

MihaiD

#5362
A fost ridicată și amplasată azi și pasarela metalică peste autostradă la nord de nodul DN2F.

naivu

#5363
@bachus01, santierul nu se va termina la inaugurarea carosabilului, vor mai avea luni de zile de lucru pana ajung la 100%, nu e ca si cum ar putea muta tot personalul de pe santier dupa taierea panglicii! Nu au fortat la bratul nordic, pt ca s-au concentrat sa forteze acolo unde era cu adevarat important si unde si-au dat cuvantul! Mi-e greu sa cred ca sectorul estic va fi 100% gata pana la sfarsitul anului, e chiar posibil sa se dea drumul cu restrictii sau half-profile, dar sigur i se va da drumul pana atunci.



mariusj

Tot nu inteleg de ce au proiectat descarcareaa proasta, cand vor continua autostrada, vor strica ce este nou.

voicul

Au proiectat ce au castigat.
Intradevar trebuia o alta solutie acolo, dar nimeni nu face pe gratis ca sa fie bine pentru altii.

dorum

Bine macar ca au facut podul A.
De-l faceau pe 2 benzi, asa ramanea 30ani de acu incolo...

djchris

Pe acest lot lipsesc santurile aproape in totalitate?