News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

miahi

^Este o pasarela peste autostrada pentru penitenciarul din apropiere (unde este gardul de beton)


Geri

Stiti cumva, urcarea si coborarea pe si de pe acea pasarela se va face pe scari ?

naivu


reed

Pasarela aia -verde UMB.E oricum o structura destul de anosta,insa wow pentru autostrazile noastre gri si monotone.In alte state se vopsesc pasajele,se mai pun ornamente,artificii.Oricum wow cum arata betoanele la UMB comparativ cu altii .Brusc Bacaul devine mai civilizat.Sper sa vedem in 10 ani ceva mai mult decat actuala centura .

dorum

Grinzile UMB sunt vopsite, anticoroziv cred :) Povesti; ce, s-au corodat restul grinzilor de beton din RO?
Filmeaza cineva cu ZOOM mare o grinda sa vedem si calitatea betonului turnat? :)
Imi cam pare o chestie gen: " vopsim leopardu sa aiba mai multe puncte maro"...

rota

#5346
a zis Bode ca deschide pe 6 decembrie (Sursa) sa scoata haterii baniiiiiiii  :lol: :lol: :lol:


L.E inca nu mi-am baut cafeaua, 3 decembrie sa fie !
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

TibiV

Mai devreme!

Au spus 3 decembrie (si Orban, si Bode)...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danielCD

Eu am auzit între 27nov - 3 dec 🤗🤗

TibiV

#5349
Da, corect.
"In functie de starea vremii", dar nu mai tarziu de 3 decembrie....

Mi mi-a placut cel mai mult zicerea lui Bode: "A7, A8, Autostrada Nordului, A13 - aceste proiecte sunt complementare, nu sunt concurente"....  :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

vancouver

Din cate stiu sapt. 30.11 - 06.12 cei de la UMB vor fi in concediu. Asa ca deschiderea va fi ori pe 28-29-30 noiembrie, ori dupa alegeri. Sigur, depinde si de cum se misca politia si CNAIR, cu avizele de circulatie, dar de lucrat probabil nu se va lucra nimic in acea sapt.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

Raducu Popa


pbh

UMB nu mai ia pauza pana la finalizarea lucrarilor.

mihai008

Referitor la data deschiderii, a postat si pe facebook ministrul.
" În vizita de lucru pe care am avut-o azi pe VO Bacău, împreună cu Premierul Ludovic Orban, am primit asigurări din partea antreprenorului că cei 16 km la profil de autostradă, parte din Autostrada Moldovei, vor fi dați în trafic în perioada 27  noiembrie - 3 decembrie 2020. "

Asadar 27 noiembrie - 3 decembrie.

Sursa: https://www.facebook.com/lucianbode.ro/posts/2396514697139743