News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tudor

Tinand  cont ca e doar "temporar" (pana la continuarea autostrazii) poate sa nu fie o problema nerezolvabila: de ex. limitatoare de viteza 100, 80, 50 din timp si marcaje rezonatoare pe asfalt.
In schimb, la iesirea de la sud de pe autostrada mi se pare ca e un risc in plus faptul ca iesirea de pe autostada se face imediat dupa pod iar diferenta de aderenta ar putea sa soferii in dificultate. Cred ca era mai sigur daca poul era un mic mai perpendicular peste lunca (si mai scurt cu 2-3 piloni) iar viiortul nod sa fi fost cu vreo suta de metri mai departe de pod (si mai aproape de DN)

voicul

Pe langa limitiari de viteza pot (si probabil asa o sa si faca) sa inchida si o banda de circulatie cu vreo 200 - 500 de m inainte de iesire.

RobertN

@Dominik, mulțumesc pentru filmare.

Îmi place mult cum se vede podul peste Bistrița de sus:




reed

Probabil vor face ca la Sibiu,unde e hasurat tot podul si se circula pe o banda .

dacianova

Astăzi am văzut că încep montarea pasarelei pietonale de lângă DN2F.

LauR

#5330



ASCORO

TibiV

Foarte buna filmarea ASCORO.

Cine se mai baga la pariuri?... 1 decembrie, 20 decembrie, 6 ianuarie samd...

Dar cine se baga - banii pe masa!...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danvoicu

Pariul ar trebui sa l castige Romania. Cu cat mai repede cu atat mai bine.

panda_no 5

E o realizare mare pentru infrastructura din Romania prin faptul ca o lucrare de investitii ajunge in acest stadiu cu un an inainte de data din contract.
UMB cred ca inchide gura multora cu aceasta realizare.
Sa ne amintim ca unii ii prevesteau falimentul inca dinainte de celebrul "deal cu lilieci"
Bravo UMB.
Si pentru filmare....... :cheers: :cheers: :cheers:

Ionut

Asta da, de acord, santierul a fost (si este) o demonstratie de forta. Bravo lor, chiar daca inca eu cred ca nu vor reusi sa deschida (sigur nu vor fi gata full profile, nu au cum), poate vor reusi ceva semi-profil dar si asa tot nu vad. In fine, performanta e deosebita indiferent ce vor reusi pana de Craciun.

Europiu

^^ Acuma... nici nu e așa că ar fi la primul tronson pe care îl termină înainte de termen. Cred că renumele trebuie de acum să și-l apere, nu să și-l facă.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

hefaistos

Prognoza de ninsori in weekend si la mijlocul saptamanii viitoare (marti miercuri). Vine si iarna, incet incet. Acum, nu sunt cantitati mari iar temperatura e la limita deci poate nici n-or sa fie ninsori, s-o dea spre lapovita/ploaie. Dar e exact genul de vreme improprie pentru asfaltari/marcaje rutiere. 
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.


danpandrea

^Știți momentele alea în care îți vine să înjuri, dar o faci din admirație? Cam asta se întâmplă când văd clipurile de pe Centura Bacăului.

dacianova

#5339
^^Ai dreptate.
Mulțumim R@du.
Totuși la ce servește structura aia metalică verde? Pasarelă nu pare a fi pentru că pe pod par a fi trotuare.