News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

voicul

DRDP Iasi, puteti face colajul doar de 1 secunda pe viitor?
Mi-am pierdut jumate de viata uitandu-ma la filmul asta prost si tot n-am inteles ceva.
:puke:

hvm

^
De la prima vizualizare a colajului m-a facut sa cred ca e facut in PowerPoint. Nu stiu de ce, dar n-as fi surprins.....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

lighthotspot

DRDP Iasi, altii care consuma resursele degeaba...

Raducu Popa

DN2 Nord- Nod DN2F, imagini de acum 2 h..cred ca daca ma mai duc o data acum, nu o sa mai recunosc nimic :)




Bachus01

Parca nu iti vine sa crezi cum evolueaza santierul intre 2 filmari . No comment

Multumim R@du

Hercule

La cum se lucreaza aici sunt poti crede ca vor sa deschida curand. Spre deosebire de A10, lot 1 unde Pizzarotti lucreaza tot in alta parte decat unde ar trebui.
Apropo, ati vazut ca zona cu gabioane de aici e deja asfaltata?

Bravo UMB! Merci R@adu!
Deșteaptă-te române!

AFC

^ Nu numai ca au castigat campionatul de gabioane, astern si mixtura asfaltica :banana2:
Din ce se vede, spre DN2 Nord nu mai este mult de lucru, mai mult in afara corpului autostrazii ( rigole, vegetal...)
Forza UMB! :gj:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

hefaistos

@Hercule
Chiar vor sa deschida în curând.
Probabil i-au ambiționat și pariurile noastre.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

elphax

este o placere sa te uiti la santierele UMB-ului!
2 intrebari, si scuze daca s-a mai spus:
- panourile fono sunt negre ? din ce material sunt, nu am mai vazut modelul acesta
- de ce e acel zid de beton pe dreapta in zona nodului? de ce au ales asa o solutie ?

alexa_adrian2001

Nu ca ca as vrea sa fiu carcotas, dar care e explicatia managementului: vreo 20 de rabe de asfalt si nicaieri finisorul? Cat timp poti sa tii asfaltul in raba pana sa fie bun? Am inteles ca au si incalzitor - dar totusi - de ce nu vin cate 2 3 masini deoadata - si nu 20? Intreb fiindca sunt tare curios :D

Bravo UMB!

Ionut

Au incalzitor pentru asfalt. Se pare.

adiarc

daca tot este de actualitate as face o paralela intre noul presedinte SUA si stilul de lucru UMB : Yes we can... :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

hefaistos

@elphax
Zidul din dreapta nodului cred ca e zidul pușcăriei. Pardon, penitenciarului.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Dominik

Absolut impresionant !  Bravo UMB ! +1 R@du pt update  :cheers:
You're in Steelers Country

danielCD

Imposibilul a început ușor, ușor să devină posibil și sper, cât de repede, să devină certitudine. Forța, UMB!!!
@Radu, încă o dată, mii de mulțumiri!