Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer


carutasul

#5176
"civis romanus sum, balastrum uti" :) Sau așa ceva, n-am avut note prea mari :)

Bachus01

Se lucrează intens + asfaltari la intersecția cu brațul nordic si A7 pe DN 2

Raducu Popa

#5178
Azi am filmat complet bratul nordic si partea de autostrada, dar din motive necunoscute nu s-a salvat pe card filmarea unei portiuni de circa 1 km, undeva in jumatatea nordica, zona podului peste raul Precista si DJ207F.





voicul

Si cu 1 km in plus si cu el in minus ... tot +1 ai primit de la mine.  :cheers:

theodor1998

Buna seara!
Daca nu da zapada pana la sfarsitul anului, avem sanse la deschiderea centurii Bacau intre DN2F si DN2?

RaduG

#5181
Mult a fost, puțin a mai rămas de făcut. Să ne aducem aminte că pe 20 Septembrie Umbrărescu dădea ca termen de finalizare a podului metalic maxim 2 luni. Asta ar însemna 20 Noiembrie. Să vedem.
Primele marcaje. Like.
@R@du Mi se pare mie sau văd frame drop pe ultimele filmări? În special în colțurile de jos se distinge mai bine. S-ar putea să ai probleme cu cardul dacă nu ți-a salvat. Iar frame drop-ul e tot din cauza cardului.

dacianova

+1 pentru @R@du. Am rămas plăcut surprins să văd că au început să apară marcajele dar sunt total dezamăgit de unele porțiuni unde asfaltul este acoperit de noroi de spui că e un drum de căruțe.

hefaistos

E santier, n-ai cum sa-l tii curat.
Se spala inainte de a se trecde la operatiile urmatoare. De altfel pe una din inregistrari se vede cum inaintea masinii de marcat o cisterna si un nene spala de zor.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

usus

După ce au marcat la Rădăuți fara sa spele se pare că au învățat lecția

voicul

^Si nici nu prea ai de ce sa il tii curat. Se spala la marcaje, la final si cam asta e.
Altfel e cam pierdere de bani si timp sa il speli tot timpul.

TibiV

Nici nevasta-mea nu spala pe jos, in toata casa, mai des de o data pe saptamana.
Si la noi nu circula basculante prin bucatarie sau pe hol...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Bachus01

La brațul nordic mai au 1-2 luni de munca din momentul în care termina ultima sudură la tablier.
La pasajul cu DJ207P (partea estica ) dupa cum a remarcat Horațiu intr-o postarea anterioara nu sa avansat cu nimic .

Încă mai au destul de munca , câteva porțiuni de terasament + cele de la poduri,  3 giratorii de terminat + cel de pe bratul nordic , parapeti  , șanțuri,  straturi de asfalt .

Mențin parerea ca nu vom vedea nicio deschidere totală pe partea de A , iar deschiderea parțială este la ghici . Depinde de vreme si mobilizare .

Referitor la faptul că este plină de noroi , camioanele alea circula mult pe drumurile provizorii de pământ + in gropile de unde extrag . Asta e ultima problema. Sau facem un self-wash inainte de a intra pe autostrada  :lol: :lol:

Apropo , ce am vazut aici fata de alte lucrări.  Au camioane care uda drumul pietruite si de pământ pe unde trec ei.

RaduG

Toți constructorii serioși își udă drumurile. Porr pe Sibiu-Boița, Astaldi la Brăila, la nodul Chețani se uda, și parcă am mai văzut prin niște filmări.
E o chestie de safety a circulației și de mediu ,,limitarea cantității de praf prin ajustarea vitezei vehiculelor și udarea drumurilor de acces a utilajelor."

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova