Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 18 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Dragos_R

Da ce, credeti ca numai pe forum se fac pariuri ? Poate ca se fac si acolo in teren, la nivel de soferi, alte mize evident ! :D
Una peste alta nu stiu cum se face dar toti din echipa asta mare UMB par sa fie flacai bazati, hoatarati si care stiu meserie. Inclusiv cei 2 pe care i-am vazut in cursa ...

hvm

^^^
Mie mi se pare ca au pus-o de o liniuta ca nu da politia pe sectorul ala.  :lol:
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Dragos_R

Trecând peste momentele de gluma, de care toti avem nevoie ca sa ne treaca amarul provocat de unii contractori al caror nume nici nu mai vreau sa-l pomenesc, nu pot sa nu remarc (la fel ca si multi altii) faptul ca este realmente o incantare sa te uiti la evolutia santierului UMB, la modul cum lucreaza si, foarte demn de apreciat, cat de ingrijit lasa in urma. Un dublu big like , si pentru filmare, si pentru UMB, subiectul filmarii.   :thumbsup:

PlayStation

UMB lucreaza de la o zi la alta cat lucreaza pizza de la o luna la alta

paullie

Cum, nimic detaliu de la gabioane in filmarea API?  :lol:

Care mai e cota pariurilor la gabion race?

Dragos_R

Problema e ca la o cursa sunt 2 sau mai multi competitori. Cum aici e din pacate e unul singur, nu stiu daca au rost pariurile ....  :)

vasile.silion

@JUVENTUS_1, pentru că m-ai provocat, voi zice că predicția mea e că centura se deschide până la 1 mai, doar că am puține emoții la pasajele de peste autostradă, din jumătatea nordică, unde mai au ceva de lucru! Altfel, sunt departe, cum am zis, de ce arată Alpenside la Râșnov, ăia pe care Cuc îi vedea lucrând zi și noapte și care încă n-au reușit să finalizeze 6 km de autostradă. Cred că UMB vor termina la Bacău înaintea lor!
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

valil

bode azi- Varianta ocolitoare Bacău, 17 km de autostradă au progres fizic de 85%, mi-aș dori să fie dat în trafic.

TibiV

Bode nu a precizat cand anume.

Si eu mi-as dori sa am 25 de ani si sa fiu foarte bogat. De astazi, daca se poate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


Raducu Popa


danielCD

Felicitări, API! Felicitări, R@du! pentru ultimele filmări postate.
O încântare.

Dominik

You're in Steelers Country

pelan87

Pe harta proiectelor de pe site-ul CNAIR au aparut urmatoarele informatii:

- pe tronsonul Ploiesti - Buzau, investigatiile geotehnice au fost realizate in proportie de 95%
- pe tronsonul Buzau - Focsani, nvestigatiile geotehnice au fost realizate in proportie de 43%

Pentru celelalte tronsoane, nimic nou.