News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Cristian 74

Luna trecută aveau 25%. Acum au ajuns la 12%. Mă gândesc că au demolat câteva structuri, că s-au gândit că merg prea repede. Mulțumim, CNAIR! Profesioniști, ca întotdeauna!

Ionut

Aia cu 25% era o făcătură tristă marca CNAIR și cuc. Vi s-a spus că e făcătură.

florin74

Pe bune, cum a putut crede cineva ca era 25% după 2 luni de lucru? În plus, culmea prostiei, Cuc a zis ieri ca a ajuns la 30%. Încă nu s-a inventat epitetul potrivit pt Cuc...

Cristian 74

#2703
Evident că era o făcătură. Evident că nu au avut bunul simț de a corecta/posta din nou măcar în pdf-ul de pe site-ul lor decât luna asta. Oricum, rapoartele lunare pe care le pun pe site mi se par foarte dubioase. Doar un exemplu, că vorbeam de UMB: pe Lugoj-Deva lot 4, au avut 95% în lunile ianuarie, februarie, martie și 96,13 pe lunile aprilie și mai. Deci, conform CNAIR, UMB a lucrat doar o lună anul acesta, ceea ce e contrazis flagrant de realitate. Trist...

Dominik

Apropo de procente, nu au lasat si turcii un procent de 7-8 % cand au parasit santierul ???
You're in Steelers Country

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Aaa ok, nu stiu de ce aveam impresia ca au facut peste 5 %....intradevar este insignifiant atunci ce au facut turcii.
You're in Steelers Country

rocklee

Cuc are o altă unitate de măsură

nokia_6260


Horațiu 87

Adjud: trei variante pentru drumul de mare viteză Focșani-Bacău

Săptămâna viitoare, în ședința extraordinară a Consiliului Local Adjud, se va discuta despre variantele de amplasament pentru drumul de mare viteză Focșani-Bacău. Lungimea tronsonului este de 110 km și se dorește evitarea tranzitării localităților. Pentru municipiul Adjud, traversat de la sud la nord de DN2-E85, există trei variante de amplasament, după cum arată documentele.

https://realitateadevrancea.net/adjud-trei-variante-pentru-drumul-de-mare-viteza-focsani-bacau/?fbclid=IwAR1xhYABn4gPYRD_DEtcAefNmqPFLhZLRFdGbDuM5PMQO31QWZWiTRvwD2A

AlexxC

In sfarsit avem ceva si de pe A7.
Varianta verde pare a fi cea mai potrivita...pentru valea Trotusului si mai departe A13 dar necesita mai multe lucrari de arta,adica mai scump. Sper sa nu aleaga varianta ieftina in detrimentul conectivitatii.
Poate API sa vina cu o pozitie bine argumentata pe fiecare traseu.

ingWTG

   Salutari
Varianta cu verde este cea mai adecvata, deoarece evita zona Burcioaia (sondele Petrom , si sit natura2000)

ultrasbz

Un mic update: se pare ca respectiva sedinta a CL Adjud nu s-a mai tinut (sursa)

Triplu C

#2713
Salutare tuturor ! :D
Felicitari pentru munca depusa pana acum in dezvolatarea infrastructurii din Romania! :cheers:

Dupa cum informeaza Ziarul de Bacau, va urma o prima sesiune de expropieri. https://zdbc.ro/cnair-finalizeaza-prima-sesiune-de-exproprieri-pentru-centura-bacaului/ . Din pacate pe partea  de relocari nu s-a schimbat nimic, dupa cum spunea si fostul ministru Sova la ultima vizita a lui Cuc pe santier :( https://zdbc.ro/foto-centura-bacaului-a-ajuns-la-30-executie-ministrul-transporturilor-a-vizitat-din-nou-santierul/ . O stire care acuza de *fake-news* anumtie site-uri  :D :D :D in legatura cu progresul inregistrat de umb pe centura https://www.bacau.net/un-nou-fake-news-cu-centura-bacaului-stadiul-fizic-oficial-este-de-27/, cred ca ar trebui sa apara si  o pozitie si din partea API pt a informa corect despre situatia reala.
P.S. Când credeti (Ionut) ca veti mai ajunge la Bacau pentru o filmare aeriana din drona?  :D :D :D

Ionut

Probabil ajung la Bacau saptamana viitoare. :) Sper sa tina si vremea ca am un program incarcat. Pot doar in doua zile.