News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 6 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

termina inseamna sa avem asfalt, parapeti si marcaje peste tot. 4 benzi+2 de urgenta. Si bretelele nodurilor care tin de UMB.
Nu includem santuri, bazine de retentie a apelor. Se accepta mici portiuni (4-5 km, de HP sau o bretea blocata, atat timp cat pe lot/nod se circula)
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Radu_A


horatiu.cosma

Foarte bun progresul pe T3 din Buzău - Focșani cam la toate componentele, mai puțin la parapete. Acolo pare să fie un bottle-neck. Ochiometric, au maxim 10km instalat, din circa 170-180 pe tot T3. Mai au vreo 60 de zile de lucru anul ăsta, nu cred că mai e timp fizic să îl pună pe tot.

danutzu_1069

Merge si fără .. Pe mijloc sa fie.
:lol:  :lol:

Spadan

Scuzati-mi "obraznicia", dar cum poate fi gata lotul 1 Buzau-Focsani pana in noiembrie? La podul peste raul Buzau se pare ca inca mai e mult de munca.

PS: nu sunt ultrasul nimanui, doar vreau sa mergem cat mai repede pe o A7 facuta bine.

vm75

#13745
Podul peste Buzau va fi gata la inceput de decembrie si se va deschide pe 5 decembrie inainte de alegerile parlamentare sau pe 12 decembrie, inainte de turul doi al alegerilor prezidentiale. Calitatea se va vedea anul viitor, dar cred ca va fi decenta. Fusereala se intampla la terasamente, la suprabetonare nu cred ca e mare diferenta daca o faci cu lingurita ca Aktor sau cu vagonul ca UMB

interesantul

Am pierdut prin Romania 30 de ani...

vm75

Ai dreptate. Atunci vor trage pentru 29 noiembrie, cel tarziu 5 decembrie, ca sa fie bine pentru covrigi

NoWords

#13748
@horatiu.cosma La cum se misca, sa nu ne faca vreo surpriza  :lol: . La Focsani a fost agitatie mare zilele astea.

Nu mai exista timpul acela tehnologic la beton? Mi se pare super rapid progresul la Jitaru 2..De rampe nu mai zic, din ce am citit pe aici ( nu-s expert in domeniu ) au nevoie de timp si alea.

panzer

Daca ați ști cate din blocurile in care locuiți au fost terminate pe repede-înainte de ACM! Gen azi e miercuri, duminica vine Tovarășul. Azi suntem la etajul 7 din 10, duminica erau si panourile frontale montate. De jos blocul se vedea terminat.

Sunt oftopic. Nu zic ca e bine. Doar ca se practica ingrasatul porcului in ajun pe aceste meleaguri.

hefaistos

Eu încă nu pariez pe podul peste Buzău. Deși, la cum s-au mișcat la Râmnicu, este posibil.
De ce? Pai in doua luni și un pic ar trebui armat, turnat, borduri hidroizolație, parapeti, asfaltare, aparate de rost și marcaje.
Și în timpul asta ar trebui sa termine și celelalte structuri, mici dar multe, de pe loturile 2 și 3.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

bogdan4ice

Cred ca podul are nevoie si de iluminat, vom avea semne de finalizare cand Nurol va avea pregatita descarcarea.

Striker

AUTOSTRADA A7 Buzău-Focșani lot 4 | Mandresti Munteni-Focsani Nord Comparatie 13.09-21.09.2024


Mulțumim Răducu !

TibiV

Ce rost are sa "traga" la podul de la Buzau, care NU va putea fi folosit pana nu termina Nurol?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Moldovean

Ar avea rost să-l termine ca să mute oamenii spre nord pe Focșani - Bacău.