News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

mike_us

Le-au mai rămas 3 ture, fiecare de 3 săptămâni, atât pe lotul 2, cât și pe lotul 3. Filmările de pe 2 septembrie pentru lotul 2 adaugă încă 3 săptămâni pline de lucru în septembrie, iar pentru lotul 3 doar 2 săptămâni.

Toate podurile sunt la nivel de armare și betonare, iar progresul la rampe mi se pare bun. Nu mai au mult de asfaltat și se vede că asfaltează pe lotul 2. Comparativ cu ceea ce am văzut la podurile de pe A0 și A3, unde mobilizarea este mult mai mică, dacă toamna aceasta va fi frumoasă, cred că ,,imposibilul" se va întâmpla și vom avea și lotul 3 finalizat anul acesta.

Allex

^^ veneau dinspre Bacau, m-am intalnit cu convoaiele pe la Filipesti. Presupun ca de la Adjud.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

TibiV

Presupunere absolut corecta: de la Adjud...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stef

Continuăm dronathon-ul cu ultimul lot din Buzău - Focșani. De mâine începem Focșani - Bacău.


ncb

Cum se executa piloții forați? Detalii tehnice | Nod turbion A7/A8 | Autostrada A7 Bacau-Pascani


Multumim, Raducu P Drum!

shogom

La Dumbrava au inceput sa urce grinzile peste CF. Parca erau 8(cate 4 pe sens).

GIV

oare cat de mic o sa fie procentul de prinderi ale puietilor care ar trebui sa fie parte din perdeaua forestiera avand in vedere seceta care a fost? :( oare se vor completa golurile si pe banii cui?

Skynick

Pe A2 s-au prins foarte bine perdelele forestiere.

mike_us

@Stef, cum ți se pare calitatea acum, după ce ai mers pe toate cele 4 loturi Buzău - Focșani?
Probabil că, măcar pe câteva porțiuni care erau deja asfaltate, ai putut să mergi mai repede.

Stef

#13584
^Tot cu 30 am mers că am stat în spatele dronei  :lol:
Dar am dat și 130-140 pe unele porțiuni. Asfaltul e top. Sperăm să țină. Din păcate însă am schimbat acum o lună pneurile cu unele de vară și sunt foarte silențioase, dar probabil la următorul dronathon îmi pun înapoi all-season-urile care amplifică mai tare zgomotul să văd cum se aude și cu ele. Nu am sesizat denivelări serioase și nici trambuline, dar nici nu am trecut peste multe zone finalizate în care apar de obicei trambulinele.

mike_us

Abia așteptăm următorul dronathon. Mulțumim.

Stef

^Până la următorul dronathon, îl continuăm pe acesta, cu Focșani - Bacău 1.


ncb

Multumim, Stef!

Poate cineva sa-mi explice care e motivul pentru care s-a facut aceasta deviere a DC37 peste autostrada?







Powered by API/PUM imgur uploader



raul.olaru

pai nu era loc pentru rampa altfel... daca veneau cu ea pe actualul amplasament.

BigZ

Dar se putea prelungi terasamentul inalt (oricum necesar pentru podul peste Carecna) si "bagau o casetata" sa strecoare DC37...