News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

hefaistos

Asta e și problema mea. Unde sunt toți fierarii? Ca nici la lucrările mici nu se face armare.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

MihaiD

din moment ce sunt echipe de fierari pe zone care nu-s critice pentru deschidere în 2024 (gen A3, și e foarte bine că sunt), înseamnă că pe calculele lor nu e nicio panică, sunt în graficul lor. 

GIV

@MihaiD sa mi spui si mie cate echipe sunt pe a3 O:-)

Hercule

Pai la cata armatura pun, o sa mearga foarte repede.  ;)
Deșteaptă-te române!

hummingbird

Se poate vedea pe topicul dedicat filmare de acum 3 zile pe A3 cu fierarii de acolo.La inceput de an nu le dădeați nicio șansă să deschidă decât cocoasa, iar acum când sunt destul de aproape sa deschidă ceva, tot le cautam nod în papura. :lol: Nu zic ca nu s-au neglijat câteva șantiere, dar cel puțin din aprilie încoace, se tot vede personal si pe A3, A0, DeX12, chiar și la Margina (câte or fi, 10 camioane și un buldo).

RazesIesean

^Putem incerca sa nu mai gasim scuze UMB-ului.
Mentalitate paguboasa (sa nu zic de altceva, ca iau ban) asemanatoare cu "A furat dar a pus o roaba de asfalt".
1. Cand trebuiau terminate proiectele de pe A3? termenul initial pe Zimbor - Poarta Salajului? (exclud aici Nadaselul Zimbor, chiar de ar trebui sa fie gata chiar si fara viaducte?)
2. DEX6 care e status, pe terasamente creste vegetatie, iar de habonat nici nu s-au apucat.
3. A8 unde trebuiau sa fie deja in teren, e prin PNRR si trebuie sa fie gata August 2026.
4. Pe A1 unde au cum ai zis si tu 10 basculate. Aici in afara de tunele au primit de ceva timp OIL.
5. Cand trebuia sa fie terminat DEX12?
6. A7 BZ-FC 1 si 4 trebuiau livrate in August.

Nimeni nu zice ca nu e un constructor bun (a iesit din categoria F. bun), dar totusi putina decenta nu strica.
Chiar imi doresc sa castige proiecte cat mai multe, dar nu pana se aproprie de final cu cele actuale.

~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

studentu

Salutare!
https://www.economica.net/top-constructori-autostrazi-3_770161.html
Coni la 88%?
Credeti ca acest procent este cel real?
Daca este cel corect, probabil ca se va deschide in aceasta toamna.

Feri

Nod rutier A7 x A3 - toate grinzile sus peste A3! - 1 septembrie 2024
.

Thanks Dronache

strainu

Salutare. Văd că există în continuare optimism mare pe forum pentru primele loturi de pe Ploiești-Buzău, însă dacă citesc eu corect harta, o să fie complicat dincolo de DN1D.

Încă nu s-a pus nicio grindă la podul de pe DJ100C, drumul agricol din vest pare ceva mai avansat, dar și acolo mai au de pus grinzi (în afara autostrăzii), iar nodul mai și el are ceva de muncă. De muncit în weekend nici vorbă. În condițiile astea, singura variantă pe care o văd eu ar fi să închidă DJ-ul câteva luni complet, cu ocolire mare, pentru a permite deschiderea traficului.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

bogdan4ice

LA sfarsit de an exista posibilitatea sa se schimbe abordarea. Majoritatea va decide drumul de urmat. Ne place sau nu asa functioneaza democratia.
Pana atunci cei care tin haturile nu vad sa aibe o problema cu aceasta abordare probabil chiar ei o dicteaza.
Legat de termene contractuale cu extensiile primite nu cred ca sunt pe multe loturi in afara termenului.
Ca ne place sau nu s-a ales pragmatic si se pluseaza acolo unde se poate valorifica electoral cat mai mult.

ovicor

Cred ca e contraproductiv sa ne contram mereu pe UMB. Majoritatea apreciem ca se lucreaza pe loturile UMB, dar s-au intins mai mult decat le e plapoma, unele lucrari vor fi intarziate. Ca sa sintetizez, angajamentul tiganului in sedinta de partid privitor la realizarea cincinalului: "daca nu il facem in 5 ani, in 6 ani tot il facem!"!!!

GIV

forumul asta a devenit un loop total  :(  >:(

Skynick


dumbravaandrei

Quote from: bogdan4ice on September 02, 2024, 11:08:52 AMLA sfarsit de an exista posibilitatea sa se schimbe abordarea. 
Pe PNRR nu prea mai ai ce abordare sa schimbi, decat daca vrei sa-ti iei adio de la bani.

ncb

AUTOSTRADA A7 Buzău - Focșani | lot 3+4 Râmnicu Sarat - Focsani Nord | 31.08.2024 | Raducu P Drum


Raducu P Drum