News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

pbh

Scrie mare pe panoul de la secunda 8, sa vada si Grindeanu de la Bucuresti ;)

Ionut

Păi pe panou poți scrie orice.
Panoul nu ține loc de contract.
Dar na, pentru unii ține.

pbh


Oneinthecrowd

Cam asa se vede in linii mari progresul la structuri de la ultima filmare in varianta optimistului (fara rosu) :) Cat a trecut: cam 2 saptamani de munca (parca au avut si pauza).

Nota:
1. Anumite estimari au probabil o eroare de 2-4 % (cat o fi crescut terasamentul ochiometric?). Cred/sper ca nu influenteaza deloc imaginea de ansamblu.
2. Pasajul de la poz 14 nu apare in filmare.




PS: mie mi-ar fi placut sa vad o bara verde continua acolo unde e cazul, dar Microsoft nu e de acord.

Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Progres bun!
Râmnic în 2024, bravo!

Urmează marea frână: armarea.
Dublată de trioul suprabetonare + hidroizolație + finisaje.

Dar Buzău-Râmnic de alegeri (final nov). Și Râmnic-Focșani în primăvară dacă vor să termine și pasajele.

Mojito

#13355
Cate echipe lucreaza pe armaturi la UMB pe Buzău- Focșani? Podul ala de la Buzău puțin probabil să vedem asfalt pe el anul asta, chiar și dacă tine vremea cu ei.

mike_us

@Oneinthecrowd Tabelul arată aproape la fel de bine ca filmarea.  :)
Răducu a filmat acum trei săptămâni; cu o săptămână de pauză, au muncit două săptămâni. În două săptămâni au aproape terminat cu predalele pe podul de la Râmnic și deja s-au apucat de armare. Chiar nu văd cum ar putea să rateze termenul din 2024 aici.

RobertH

Lotul 2 din Pascani - Suceava a fost calibrat pe harta API. Vad ca plansele au fost puse deja de alt membru si o parte din traseul era deja calibrat (multumesc!). Aici gasiti plansele cu o calitate mai buna:

https://pum.project-online.se/doclic/Rutier/Autostrazi/A7/Pascani-Suceava/Lot%202/

EugenRo

Cum se explica nodul colosal de la aeroport?  :o

Stef

@RobertH  mulțumesc din nou pentru munca cu panșele. Este un material indispensabil pentru mine pentru a sincroniza toate obiectivele de pe traseu.  :drunk:

ncb

Nod rutier A7 x A3 - toate grinzile sus peste A3! - 1 septembrie 2024


Multumim, Dronache!

carutasul

Și văd că și la următorul au rămas doar cele peste CF care probabil că se vor ridica conform unui program stabilit cu CFR probabil curând.

GIV

@Ionut ca deschid umb pana la ramnic anu asta iti iei o sapca cu umb?  :lol:  :lol:  :troll:

Ionut

Haha, e o certitudine Râmnicul, e doar o problemă de moment, se vede că sunt concentrați acolo. :) Eu cam așa zic, fix de alegeri.

mike_us

Mai important, în opinia mea, decât câți kilometri se deschid în 2024 este faptul că toate cele 6 loturi (fără Nurol) Ploiești - Focșani sunt foarte avansate.
Astfel, avem 50 + 82 kilometri = 132 kilometri care se pot deschide până în primăvară. Deja, aceasta reprezintă aproximativ 40% din distanța până la Pașcani.
În plus, lotul pe care lucrează Nurol progresează chiar bine.