News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

11 Members and 21 Guests are viewing this topic.

vancouver

Va fi nod acolo. Cel mai probabil asa:

Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

GAC

frumoase desene, dar ai nostrii nu stiu eleganta, minimalismul si eficienta. ori e nod faraonic, ori nimic. mai mari sanse am avea cu administratiile locale sa incropeasca ceva, daca li se permite...

voicul

#13337
Trebuie sa va si decideti:
Daca e prea mare e faronic (s-a zis o idee buna la treaba asta: absortie de fonduri).
Daca e mic si eficient nu poate sa intre tigaia in nod (ca are relantiul la +50 km/h)
Daca se pune taxa demolam nod mic si eficient.


aby28

Cred ca asta ar fi optimal pentru nodul cu Centura... Nodul actual Centura-DN2 ar fi inchis si centura se termina in autostrada.

Verde inchis: pod/viaduct




Powered by API/PUM imgur uploader

ncb

AUTOSTRADA A7 Bacau-Pascani lot 2 | De la Nod rutier Roman Nord la Gheraesti | 30.08.2024


Multumim, Raducu P Drum!

ncb

AUTOSTRADA A7 Nod rutier turbion cu A8 | Bacau - Pascani lot 3 | Stadiu lucrari 30.08.2024


Raducu P Drum

AdrianB1

Am numarat 9 foreze, sper ca e corect. Are cineva idee care e volumul de munca in zona aia ca sa putem calcula aproximativ cat va dura partea asta a lucrarii? Daca termina in urmatoarele 2 luni poate apuca, daca vremea permite, sa lucreze la structuri peste iarna.

hummingbird

Nu cred ca vedem anul asta vreo structura ieșită la suprafață pe BC- PS. S-au mobilizat pe parte de structuri pe Fc-Bc anul asta, posibil sa facă rocada anul viitor și sa lucreze la terasamente îndeosebi pe Fc-Bc și la structuri pe Bc-Ps.
Totuși e nașpa ca au pe Fc-Bc vreo 3 viaducte mari de tot și doar 1 e "ieșit din pamant".

Stef

^^Pe BCPC3 sunt cel puțin 11 foreze de 2 luni.

ncb

AUTOSTRADA A7 Buzău - Focsani I lot 1+2 Buzau - Râmnicu Sarat 35.4 km | 31.08.2024 Raducu P Drum


Raducu P Drum

Radu_A

#13345
aproape au terminat cu predalele la Ramnicu Sarat vad ca s-au apucat si de armare in paralel...filmare din 31 august...podul ala se termina pana pe 31 decembrie

panda_no 5

#13346
Deja 2 postari cu toate ca Raducu a postat si el pe canalul lui de 22 de minute. :lol:  :lol:

Ce e mai important!
Mi se pare un avans considerabil mai ales la ce inseamna calea de rulare inclusiv pasajele peste A.
O parcare mare a fost lasata complet deoparte momentan, nu e decisiva pentru a da drumul la circulatie pana la sfarsitul anului.
A inceput si armarea la un capat al podului. Pare a mai deschide o zona de armare de la jumatatea podului pentru a merge simultan cu doua zone.
Predale pe un sens complet, pe celalat aproape complet.
Probabil ca intr-o zi demunca complet.

horatiu.cosma

Bun progresul. Pare că sunt toate pânzele sus pentru sectorul acesta în 2024.

pbh

Termen de finalizare 31.12.2026. Scris mare pe panou.
Si uite cun termina inainte de termen...again!

Ionut

Care termen? Termenul este 2025. Eh, detalii.