News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Ionut

@C0ndu

Vezi pe http://eachizitii.cnadnr.ro/ pe ultima pagină, 71. E ceva mai user-friendly față de SEAP.

Geri

Si restul de poze care nu au vrut odata cu celelalte, de ieri 24.august.












Powered by API/PUM imgur uploader

Feri

#13262
De pe canalul Dronache (nu rețin să aibă cont aici):

Autostrada A7 - Nod rutier A7 x A3 și A7 x DN1D - 25 august 2024

mike_us

#13263
Un update pe harta CESTRIN (Edited by cestrin 8 hours ago):

Ploiești - Buzău
  • 77%
  • 88%
  • 8.5%

Buzău - Focșani
  • 48%
  • 49%
  • 46%
  • 56%

Loturile UMB sunt în urmă cu peste 30%, dar din filmări diferența clar nu pare a fi atât de mare. Probabil că vor factura mult la toamnă.

mike_us

#13264
Celelalte 2 tronsoane au procente mai mici.

Focșani - Bacău
  • 24%
  • 24%
  • 12%

Bacău - Pașcani
  • 14.8%
  • 13.5%
  • 16%

Mojito


MihaiD

Am înțeles că UMB ar începe în forță din septembrie producția de parapeți la Adjud, ar fi cam totul pregătit. Tot sistemul, cu stâlpi. Poate confirmă cineva. Dacă e așa, avem și răspunsul la întrebarea ,,de unde parapeți". Din propria fabrică. 

mike_us

^ Asta ar fi foarte interesant. E clar că construim mai mult decât înainte și că a produce lucruri în România e plus valoare.

Hercule35

Nu am fi produs atatea lucruri in Romania daca nu am fi avut ca antreprenor UMB.

oneway

^Ce bine ca ne ocroteste UMB, vai... vaii O:-)  O:-)  O:-)
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

HaiHai

Conform rogop pe Pl-Bz s-au terminat banii. Pizza a facturat anul acesta 536.6mil si Trace 393.5mil, total 930.2mil. Buget alocat 793mil. Sunt facturi emise in august de 187mil.
Probabil pentru multi, proasta alocare nu e o noutate. Eu sunt socat! Nu inteleg cum poti aloca, pentru proiecte cu termen 2024, mai putini bani decat valoarea lucrarilor ramase.
Nu speram sa fie ceva gata anul acesta dar macar acum stiu care e cauza principala. Cine angajeaza oameni/cauta subcontractori pentru a termina la timp cand nu e sigur ca va primi banii?
Trec des pe langa nodul cu DN1D si de fiecare data ii injuram pe Pizza&Retter ca nu pun grinzile peste pasaj. Data urmatoare cand trec il mentionez pe Grindeanu.

voicul

Printre putinii care afirma ca CNAIR (adica statul roman) ar avea partea lui de vina.
Nu zic ca ar fi constructorii competenti, dar in situatiile practice vina e impartita intre cei implicati.

JohannDB

 """...că UMB ar începe în forță din septembrie producția de parapeți la Adjud, ar fi cam totul pregătit."""

 Noile hale UMB ridicate la Adjud, pe DN 2 km 233 le vezi și mai bine din DN 11A după ce faci dreapta din DN 2, după "Parcarea UMB" de aici și o iei spre Adjudul Vechi......





Powered by API/PUM imgur uploader

dr4qul4





Powered by API/PUM imgur uploader
+ un 10% in medie (2 luni de vara intarziere raportare fata de progres). EU zic ca nu suntem la peste 40% progres pe toate cele 10 loturi.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

dumbravaandrei

#13274
N-ar fi rau sa adaugi/lasi vizibila si coloana cu numele proiectului, ca poate mai preia careva prin presa. O mai fi ramas unul fara obligatii editoriale "loiale"...