News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

GIV

hidroizolatie... asfalt...parapeti  :troll:


NoWords







Au fost ridicate grinzile la Mandresti-Munteni. Pozele nu imi apartin.

hummingbird

Acum o luna nu erau nici pilele răsărite din pământ, s-au mișcat rapid aici.

ncb

De la Raducu P Drum: AUTOSTRADA A7 | Bacau-Pascani lot 2 Nod rutier Roman Nord si Drum de legatura cu DN2 | 01.08.2024


mike_us

@hummingbird S-au mișcat bine in mai multe locuri. Cel puțin pina la Focșani A7 prinde forma repede.

JohannDB

............. Am trecut ieri după-amiaza pe DN 1D de la Albești Palologu spre Ciorani/Urziceni și la nodul DN 1D-A7 de la km 7-9 pe DN 1D la pasaj, dezolant.....; mie mi-a sărit în ochi mai mult recalama Pizzarotti - Retter ; lucrau la bretelele de racord, dar la surastructuri, cam anemic, față de ultima mea trecere prin zonă... Am și filmare, cât și ceva poze, din mers.... Dar nu se rupe hamul.....

PIF-MR

#12727
La Rm. Sarat s-au mai urcat 2 grinzi, cea de-a doua de la traversarea DN22 de pe sensul spre Buzau și una in continuarea precedentei, pana la capat.
Au mai ramas 5 ridicari.
Imagini, imediat ce toate grinzile vor fi sus.

ncb

Tot de la Raducu: AUTOSTRADA A7 & Bacau-Pascani lot 1 Lucrari zona Filipesti - Oniscani | 01.08.2024


26ld

Azi dimineață la intersecția cu dn2b lucra nurol. Continuau cu piloții forați și erau circa 30 de camioane la cântar. Fara poze din păcate.

GIV

#12730
Quote from: horatiu.cosma on July 23, 2024, 11:16:23 AMAu fost adjudecate de mult. Însă sunt șanse să nu fi început derularea contractelor de supervizare. Am mai auzit de cazuri în care CNAIR a semnat contractul de ochii lumii, dar pe la spate s-a împiedicat intenționat și nu a dat ordinul de începere sau a forțat supervizorul să se retragă, ca să nu deranjeze un anumit constructor. Poate întreabă cineva pe 544 care e situația acestor contracte de supervizare, dacă e dat ordinul de începere, care e stadiul plăților pe contract, procentul din total plătit, câte neconformitati a dat supervizorul către constructor și câte sunt încă nesoluționate etc.

Raspunsul lor mai jos



Hartia suporta orice?


dargauda

Autostrada A7 Ploiești-Buzău Lot 1 | #Pizzarotti #Retter | complet | 2024.08.01


THX Construim Romania

bogdan4ice

Care este termenul contractual cu tot cu extensie pentru acest lot?

Ionut

Termenul contractual actualizat la Pizzarotti-Retter este 3 octombrie. Au cerut extensie o lună. Din ce știu nu au primit încă.

hummingbird

Le-ar trebui 2 3 luni extensie ca să termine. Nodul cu DN1D parca sta pe loc de câteva luni.