News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

[CN1071176] PROIECTARE SI EXECUTIE "AUTOSTRADA PASCANI – SUCEAVA LOT 1"

Valoarea totala estimata:
Intervalul intre : 3.884.049.154,84  si 4.300.406.164,41  Moneda: RON

cb

Guido Retter la Drumuri cu prioritate

La 55:40 vorbește de grinzile care se montează peste A3 în noaptea astea și apoi pe 5 August.
Pe la 1:29:00 promite că termină lotul de pe A7 înainte de luna decembrie.

oneLess

De la Construim Romania

un scurt

Autostrada A7 Buzău-Focșani Lot 1 | #UMB | Pod peste râul Buzău | 2024.07.18


hermes

Cam cat timp le ia la o deschidere? Putem estima în cat timp le pun pe toate pe poziție?
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

Geri


FOTO/ VIDEO Șantierul Autostrăzii Moldovei: Constructorii au ridicat tablierul podului de lângă Ploiești

Constructorii au ridicat tablierul podului de lângă Ploiești pe Primul lot al Autostrăzii Moldovei. Autostrada București-Ploiești a fost închisă în noaptea de joi spre vineri pentru aceste lucrări.


Powered by API/PUM imgur uploader

reed

Până la urmă fierul folosit de UMB e COR-TEN sau nu?

Maverick98

#12516
Nu stiu daca creatorul videoclipului este pe forum. (Nu da-ti cu pietre)

O filmare de ieri de la SkyScraper Ro : Autostrada A7 | Nod Rutier Râmnicu Sărat | Buzău-Focșani Lot 2 | 18 07 2024 (UMB)


Autostrada A7 | Ploiești-Buzău lot 1 | Nod Rutier cu Autostrada A3 & PASAJ PESTE  CF7O1 | 18.07.2024 Pizzarotti&Retter


mike_us

Au mers repede la podul peste Râmnicul Sărat. Pina la sfârșitul luni trebuie sa aibă toate grinzile sus. Sa speram ca au mers la fel de bine si la structurile mai mici.

hermes

UMB se misca bine intradevar și sunt premise ca termina anul asta ce a promis. La Retter cred ca e multa vrajeala in ce spune public patronul în raport cu ce se vede în teren.
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

Mojito

#12519
Retter zicea in podcast că o sa ridice ultima grinda pe 8 august când o să se închidă din nou A3-ul in timpul nopții.

alecu26

Șansele de a deschide lotul Retter Pizza.anul asta au trecut de 50%. Și cresc rapid cu fiecare chestie care o bifează ca realizata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hermes

M-am uitat si eu la podcastul ala in care apare dl. Retter, el insista ca va fi gata nu in decembrie, ci INAINTE DE DECEMBRIE! Aveti idee ce eveniment este anul asta pe la sfarsit de noiembrie? :)
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

alecu26

Data aceea el o declara de vreo juma de an. Și se tine cu dinții de ea.
Am impresia ca printre altele e și data pana la care au extensie de timp aprobata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Termenul contractual este început de octombrie. 3 octombrie sau ceva de genul (din memorie). Din ce știm noi au mai cerut vreo lună extensie dar încă nu au aprobarea asta.