News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Stef

#12345
Cumva pe Bacău - Pașcani 2 stăm mai bine decât pe Focșani - Bacău.

:popcorn:   Edit: s-a strecurat o eroare, în videoclip am menționat data filmării 1 iunie, dar în realitate filmarea este făcută pe 1 iulie.


ncb

#12346
Multumim pentru filmare, Stef!

Cred ca prioritizeaza "Centura Roman", similar cu cea a Adjudului.

JohnDoe

Daca al nostru CNAIR ar fi prioritizat "centurile" la nivel de autostrada pe timpul sinistrei mosteniri, eram mult mai putin presati.
Dezamagire, asta e starea noastra obisnuita.
A6 - Craiova Lugoj si extinderea catre Calafat

cb

Google a dat drumul la rutare pe primele loturi din A7.
Nici Grindeanu nu era așa de optimist.

https://maps.app.goo.gl/6fD1aVzfVnpwv6J99?g_st=ac

pelan87

Nu se face rutare pe A7, ci pe drumul de acces tehnologic. Dovada si timpul de 30 min pt 15 km. Iar rutarea se face asa pentru ca in linkul dat de tine start-ul si finish-ul sunt pe drumul tehnologic.

Geri


Intersectie Autostrada A3 cu A7 Nod Rutier Dumbrava Lucrări de asfaltare si armare.


Powered by API/PUM imgur uploader

sursa:

canal:
TechTravelFunMetin

cb

@pelan87 a fost doar pentru descrețirea frunților, era evident că nu dăduseră drumul la rutare. Se oprește de vreo două ori până la Dumbrava. Totuși este o scăpare a lui google, probabil au automatizat cu AI-ul, pentru că drumul ăla nu e public.

dumbravaandrei

Pe de alta parte, Waze-ul te cam baga pe A3 de pe oriunde ai pleca din Bucuresti spre Moldova. Partea proasta e ca te scoate la Gherghita si apoi mergi pe DJ-ul ala (100B+100C parca) pana la Mizil. E plin de tiruri pe drumeagurile alea.

tom_sawyer

În perioada 08.07.2024 – 12.07.2024 se vor desfășura șase transporturi cu depășiri pe traseul:

Intersecție DN1A/DJ140 – DN1A – DN1 – DN1B – DN1A – DN1B – Istrița de Jos.

Vehiculele transportă grinzi.

CNAIR

hermes

Quote from: ncb on July 08, 2024, 10:21:28 AMMultumim pentru filmare, Stef!

Cred ca prioritizeaza "Centura Roman", similar cu cea a Adjudului.

Asta ar trebui sa faca și la Târgu Frumos și Podu Iloaei când se va construi A8. Rămâne de văzut dacă termină Consitransul SF in August asa cum se tot laudă.
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

ncb

De la Nova Descriptio Moldaviae: Monitorizare Autostrada A7 Ploiesti - Buzau, Lot 1 (06/07/2024)


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Pe la minutul 5:40 se vad si primele grinzi metalice aduse in santier...mda greu se misca, sincer eu nu vad dc am fi mai indreptatiti sa speram ca termina pizza + retter si coni + trace loturile lor pana in Decembrie, iar UMB nu vor termina, nu prea vad mari diferente.
You're in Steelers Country

Stef

Am ajuns și la ultimul lot din dronathon   :p  A fost o serie aproape interminabilă, dar, cred eu, a meritat. Voi face și un rezumat diseară sau mâine cu toate loturile cu fast-forward pentru cei care vor să vadă tot șantierul într-un timp rezonabil, să zicem 20-30 de minute, nu 3 ore jumătate  O:-)

Hope you enjoyed it și foarte probabil să repet experiența dacă nu va face vreun constructor vreo surpriză să deschidă ceva până mă întorc din concediu (spoiler: n-o vor face).


GIV

oare unde sunt mesajele acelea ca doar cocoasa se deschide traficului anul asta? :troll: