News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Gio

Care UMB, adica cei "fara onoare" au construit deja 70 km din expresu respectiv si mai termina probabil inca 19 anul asta. In timpul asta Pizzarotti, Coni, Trace sunt copii laudati la gazeta de perete 8)

mike_us

Cred ca devine din ce in ce mai clar ca ne aflam in fata unei performante pentru infrastructura României. In mai puțin de 1 an (mai 2025) o sa avem gata Ploiești - Focșani exceptând lotul Nurol. Asta înseamna 130 km aproape jumătate din A7 pina la Pascani!

26ld

Stimabililor, daca voi chiar credeti ce tastati pe aici, faceti pariu ca firma "voastra" de vis isi respecta promisiunile publice facute de patron: Buzau Focsani integral, Craiova Pitesti T4 integral si Braila Galati integral in decembrie anul asta. Asa a zis in aprilie (parca) in fata camerelor, nu?

Gata cu vorbele, hai cu faptele. Daca va fi asa, eu va cumpar si va trimit prin posta tricouri personalizate cu ce inscriptie vreti voi, de la "zeul atotcunoscator al infrastructurii" pana la orice alta idee de slogan doriti. Plus 500 de lei API in decembrie daca termina ce ziceti voi. Daca nu, baga fiecare din voi 500 in conturile API.

Doritori?

GIV

vorba unui coleg... caldura mare..

Ionut

Înțeleg nevoia unora de a se răcori, dar nu voi permite transformarea forumului într-o atmosferă cum avem pe Facebook și YouTube. :) Aviz amatorilor.

Ionut

@mike_us
Nurol are termen noiembrie 2025 și n-a început rău, ba binișor aș zice. Deci ar fi șanse să se țină de contract. Deci acel mai 2025 de care zici este fezabil să devină final de 2025 cu tot cu Nurol.

hefaistos

În decembrie 2025 vom merge cu siguranță de la Bucuresti la Focșani pe autostrada. ⁰etaliile intermediare se "negociaza" Nurol nu are motive sa se lălăie dincolo de termenul contractual, ca are de lucru pe A8.
Singura problema ar putea  fi finanțarea. Sa speram ca nu e cazul, mai ales pe A7.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

alecu26

E bine ca anul asta cât de cât deschiderile de loturi sunt distribuite și nu va fi nebunie la.livrare și instalare parapeti in Decembrie.
Dar la anul.va fi nebunie...mai ales pt cei ce amână foarte mult livrarea lor.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Cred că glumești.
Se adună foarte mulți kilometri de inaugurat fix la final de an.

mircea

După ultima filmare, doar eu sunt mai pesimist și văd lotul 1 ca imposibil de finalizat anul acesta?! Prea mult de lucru la structuri.

hermes

Nu termina Pizzarotti in termen, nici nu ajuta mare lucru daca ar termina.

Ionut

Diseară la 21:00, după meci, programez lung-metrajul de pe Focșani-Buzău. Are o oră, ca să știți să vă faceți timp dacă vreți să vedeți tot. Viteza este 2x, nu am vrut să pun mai mult pentru a vedea detaliile fără grabă. Sunt filmate și drumurile de legătură și nodurile (bretelele).

bim14

Din filmarile de mai sus e din ce in ce mai evident ca doar lotul 4 de la Focsani ar putea fi dat in trafic in 2024. Nu ai cum sa ajungi la 95% in ritmul in care s-a muncit/se munceste. Important e sa se traga tare cat mai mult acum pentru ca din 2025 nu se stie ce va fi, ma refer la finantarea proiectelor de infrastructura mare.
Quote from: bim14 on January 09, 2024, 10:42:40 AMEu tocmai am virat 100 de lei si mai pun 500 in contul API daca la final de 2024 avem minim 50 de km de A7.

Ionut

Autostrada A7 Focșani-Buzău - 28.06.2024 - UMB - filmare completă

Așa cum v-am promis, ora 21:00, după meci.
Luați popcorn sau ce vreți voi, este o oră, viteză 2x.



Turul de forță de pe DEx12 și A7, mult peste 150 km de șantier, 1021 km făcuți cu mașina (baza București), din 27 și 28 iunie ne-a ușurat de 600+ RON, doar benzina. Ajută orice leu, euro sau dolar în cont. MULȚUMIM!

26ld

Eu inca astept oameni care sa accepte pariul meu. Poate e suma prea mica, cine stie. Macar sa existe bunavointa sa negociem daca e ceva ce nu place in oferta mea, eu astept.