Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Sorinus

Sunt mai în urma ca Aktor îmi pare, sau p-acolo. Deci cum termina ei în 4 luni?

mircea

Partea amuzantă e că n-o vor face. Cel puțin nu fără o mobilizare mult peste ce au acum.

Sagitarius

#12212
Focsani-Bacau, Lotul 2, Centura Adjudului in mare parte.


voicul

Ionel Scrioșteanu: vizită de lucru pe 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟮 𝗮𝗹 𝗔𝘂𝘁𝗼𝘀𝘁𝗿ă𝘇𝗶𝗶 𝗠𝗼𝗹𝗱𝗼𝘃𝗲𝗶 #𝗔𝟳 (𝗣𝗹𝗼𝗶𝗲ș𝘁𝗶 - 𝗕𝘂𝘇ă𝘂)


Xed

A revenit @Raducu Popa cu o noua filmare de pe A7. Multumim mult!

Titlu: A7 | Bacau - Pascani | Lucrari Zona Nod rutier Sabaoani | 27.06.24
Autor: Raducu P Drum


bZ1-

o daaaa, fanii sunt in delir, multumim!!!!! nodul de la Sabaoani arata superb in aceasta filmare, se lucreaza, mobilizarea este monumentala, am reusit sa numar 6 camioane, un escavator si inca un din ala de intinde pamantu (habar n-am cum se numeste) in cele 2 minute 10 secunde de film artistic. o seara perfecta. (poate fi sters acest comm.)

Stef

Astăzi continuăm cu româno-bulgarii


georgec

La cum arata lotul 2, Coni-Trace mai au mult pe zona de structuri unde sunt durate mari de executie, cred ca UMB are sanse sa ii depaseasca, dar este evident ca nimeni nu se va incadra in termene.

dr4qul4

UMB-ul are sanse sa-i depaseasca doar pe cocoasa. Dar chiar si asa, stau foarte prost la rampe, iar astea necesita un timp destul de mare pentru compactare. Asta daca nu vrem sa avem trambuline.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Earthchild


Ionut

Am băgat ieri și azi sistem turbo. Tur de forță API.
DEx12 T4 și T1, 50 km plus bretelele nodurilor (și drumurile de la Albota!)
Iar azi rachetă pe 80 km Focșani-Buzău plus 21 km la A3-Mizil.

Cu tot cu bretelele din noduri, ne-am dus bine de tot peste 170 km cu drona. Record!

Vor fi 4 filmări și 4 poziții: DEx12 T4, DEx12 T1, A7 Ploiești-Mizil și A7 Buzău-Focșani.

Stef

Astăzi turcii de pe Autostrada Moldovei


survola

#12222
Quote from: georgec on June 28, 2024, 10:31:45 AMLa cum arata lotul 2, Coni-Trace mai au mult pe zona de structuri unde sunt durate mari de executie, cred ca UMB are sanse sa ii depaseasca, dar este evident ca nimeni nu se va incadra in termene.
La pasajele oblice peste A7, mai lungi, cred că așteaptă grinzile metalice.

Quote from: Stef on June 29, 2024, 10:01:02 AMAstăzi turcii de pe Autostrada Moldovei
Lotul Nurol pare simplu, mai puțin la capătul dinspre Buzău, unde o să aibă ceva grinzi de ridicat :popcorn: .

rocklee

eu sunt sceptic sa se termine ceva pe A 7 anul acesta ....nici pizza ....si ei sunt cam la limita cu lucrarile ....poate doar centura Focsani... 8)

IN SCHIMB imi  place cum arata lotul 3 PL-BZ ...NUROEL :D

dr4qul4

wow. Nurol+Makyol au luat bine startul aici. Va fi mare presiune pe UMB, care nu mai poate sa lucreze la relanti la podul peste Buzau..
In acelasi timp, cred ca UMB va livra 20-25 de km anul asta in zona Focsani.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,