Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

bogdan4ice

Din care 3km daca sunt sau nu finalizati nu vor putea fi utilizati. Deci aici nu se va trage la fel de tare.


Mai raman 6km: 4km beton si 2km metal pentru a da in trafic Bz-Fc.

Cat timp se lucreaza putem spera.

AdrianB1

Quote from: mike_us on June 14, 2024, 07:12:45 AMDupă ultimele filmări de pe Buzău - Focșani îndrăznește cineva sa estimeze data de finalizare pentru tronsonul asta?
Daca e gata pe 1 mai 2025, precum si Ploiesti-Spataru, eu voi fi fericit. Daca pe 1 decembrie 2025 mai e gata si Bacau-Roman nord sunt si mai fericit, e bucata care va avea traficul cel mai greu in acel moment. Chiar si cu Ploiesti-Pascani pe 1 decembrie 2026 as fi fericit, dar nu as paria nici macar 1 ban ruginit pe asta, vin vremuri grele.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

hefaistos

Astăzi am pierdut oficial pariul (era evident de 2-3 săptămâni ca UMB nu baga sprint). Sunt plecat în weekend o să-l onorez luni.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Ionut

Dacă pariul implica donație la API, contul de lei din BCR este pe site. Vă rog pe toți care mai pierdeți pariuri și vreți să le onorați să treceți "donație" la detalii plată, nu "pariu". Că e cam greu de trecut în contabilitate. :)

Felicitări pentru onorarea pariului!

mike_us

Îmi mențin pariul, daca cineva pariază contra mea pun 100 euro:

  • Cel putin lotul 4 gata anul asta
  • Celelalte 3 in afara de conexiunea cu Nurol gata in aprilie / mai 2025

Ionut

Păi nu are sens pariul tău, n-a zis nimeni că nu poate fi gata cocoașa de la Focșani anul ăsta. La fel și pentru celelalte 3, nimeni n-a zis că nu ar putea fi gata în termen (aprilie, hai mai) 2025.

dr4qul4

Cocoasa sigur va fi gata anul asta. Trebuie sa livreze ceva inaintne de alegeri si trag tare. Eu cred ca va fi gata pana la Caiata, sau chiar pana la nord de Ramnicul Sarat.
Daca cineva crede ca se va circula si pe podul peste Ramnic (anul asta), il astept sa "doneze".
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,