News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

10 Members and 21 Guests are viewing this topic.

ijwtsh

Nu stiu ce diferente de opinii sunt intre Raducu si administratia API, insa ce e incontestabil e ca videoclipurile lui sunt apreciate si efortul nu e in zadar. Iti multumesc si eu si probabil toata lumea de pe forum pe aceasta cale, @Raducu Popa!

naivu

@bogdan4ice , poate să fie, după cea mai obiectivă evaluare posibilă, pe bune la 80%; dacă nu au pus și ultima grindă, nu sunt trecuți de jumătate (dacă înțelegi nuanța obsesiei mele cu grinzile  :) )

NoWords

#12107
Grinzile cred ca sunt ultima noastra problema, au atatea de facut pe langa ele. O sa fie extrem de greu spre imposibil sa deschida de la Buzau pana la Focsani, oricate resurse ar aloca, forta umana are totusi o limita.

Multe multumiri @Raducu Popa  :-[

Stef

UMB s-a apucat de Organizarea de Șantier de la Săbăoani.
De asemenea, se lucrează la relocări la rețeaua de energie electrică


BogdanP

Lucrări în zona nodului rutier Roman-Nord, pregătiri pentru asfaltare. Organizare de șantier în apropierea nodului rutier A7 - DN2/E85. Filmat pe 5 iunie 2024

satanistu

Asfalt peste tot, structuri pe nicaieri!

Ce bate mai tare la ochi, un pod cu grinzi, predale, hidroizolatie, beton sau km de asfalt pus?

bogdan4ice

Pe asflat poti transporta mai rapid materialele si ar trebui sa ai o eficienta mai mare.

ncb

Filmare si pe lotul Nurol: Monitorizare Autostrada A7 Buzau - Ploiesti, Lot 3 (30/05/2024)


tom_sawyer

În perioada 06.06.2024 – 10.06.2024 se vor desfășura șase transporturi cu depășiri agabaritice pe traseul:

Negoiești – Istrița de Jos

Vehiculele transportă grinzi.

CNAIR

Maverick98

#12114
De la @Raducu Popa: A7 | Bacau - Pascani De la Nod Sabaoani la Nod rutier turbion cu A8 | 06.06.24 ||

Multumim mult pentru tot si nu imi vine sa cred ce am citit:(  :(

ijwtsh

In ultimul clip postat de el, Raducu spune:

QuoteSalutare tuturor,

Datorita faptului ca drona s-a stricat si necesita o reparatie scumpa de cateva mii de lei, am decis, [...] pe o perioada nedeterminata sa renunt la filmari. Nu stiu momentan daca o sa o repar sau nu, daca se merita sau nu, am investit suficient pana acum si timp si bani,si am dat peste tot felul de ciudati.
Totul pe persoana fizica din pasiune! [...]

IonutP

La ce filmări a făcut ruducu, cred ca e momentul ca aceasta comunitate minunată să l ajute să repare minunăția aia de drona.

Stef

#12117
Nod Roman Nord sau Cordun sau ,,La plopi".

În zona asta era cea mai mare forfotă din zonă.

PS: de luni urmează o săptămână liberă la UMB, revin și eu după  O:-)



dargauda

Autostrada A7 Ploiești-Buzău Lot 3 | #NUROL #MAKYOL | complet | 2024.05.31


thx Construim Romania

Spadan

✅Evoluție bună pe tronsonul 1, Buzău – Vadu Pașii (4,6 km), al Autostrăzii Buzău – Focșani. Asocierea SA&PE Construct SRL – Spedition UMB SRL – Tehnostrade SRL a depășit stadiul fizic al lucrărilor de 35%, iar termenul contractual de deschidere este 2024.
🌁Parte componentă a Lotului 1, Buzău – Vadu Pașii (4,6 km), al Autostrăzii Buzău – Focșani este unul dintre cele mai lungi poduri rutiere din țară, cu o lungime de 1.360 de metri ce traversează albia majoră a râului Buzău.

Sursa: Pagina FB DRDP Buzau