News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 6 Guests are viewing this topic.

GIV

chiar daca au fost ceva probleme cu panza freatica si gropile de imprumut, nici pe lotul 1 nici pe lotul 2 pl-bz nu se pare ca au rupt gura targului nici la structuri.  :|

mike_us

După filmările lui Raducu sunt curios cum se va reflecta in procente mobilizarea de anul asta pe loturile UMB.

Dido

Foreză în pauză pe DJ252E, lotul 2 din Focșani - Bacău. Am trecut pe acolo sâmbătă după-masă





Powered by API/PUM imgur uploader

Feri

A7 Tronson Ploiesti - Buzau, Lot 1 Dumbrava / A3 - DN1D. 24 02 2024 Situatie Lucrari Infrastructura
Mulțumim BabaDog

dumbravaandrei

pentru darea in folosinta in 2024, trebuie adevarate minuni... sansele au devenit extrem extrem de mici.
mi-e ca anul asta Grindeanu o sa inaugureze doar ce termina Alsim si Strabag...

gruia88

Alegerile sunt in Septembrie-Octombrie , promisiunile le face pentru Decembrie .

Dar da dintr-un 2024 cu multe inaugurari asteptate se indreapta decat spre Aslim ...si Strabag .


Stef

Mai urmează zilele acestea niște materiale, dar până atunci, Nod Mizil Sud, azi, 28 februarie 2024


Cristian 74

#11123
Eu mă gândesc că va termina și UMB anul ăsta (nu în vară) măcar un lot din A7. Sper, cel puțin.
PS: @gruia88 : ai reușit să spui exact același lucru ca dumbravaandrei, dar i-ai modificat varianta corectă "doar" în "decât+afirmativ" (o abominațiune gramaticală) și greșind numele firmei. Îi zice Alsim, nu Aslim.

danpandrea

^^În sfârșit se vede ceva ieșind din pământ la Mizil!

NoWords

La Focsani, in zona Petresti au adus o foreza pentru supratraversarea A7 - DJ204E.

slartibartfast

^^
Asta mă frustra și pe mine le CONI, că nu ies structurile din pământ. Dar ei sunt mult mai avansați ca Trace la terasamente, care sunt mai intensive ca muncă și nu pot fi accelerate ușor. De altfel, nici Trace nu se omoară cu structurile, doar că stagnau într-un stadiu un pic mai avansat. Un pic, adică, după cum se vede, CONI îi prinde ușor din urmă în 2-3 săptămâni.

Moldovean

@Cristian 74, te salut de lângă A7. Te urmăresc, mai ales că soția mea e din Zalău și A3-ul mă interesează direct.

Cristian 74

@Moldovean : te salut și eu de lângă un A3 foarte liniștit acum în zona asta, e mișcare puțină. Mă duc în weekend să văd dacă e ceva nou. Aștept asfaltul, să vedem când va fi.

Geri

#11129
DRDP Buzău: update Autostrada A7 Buzău - Focșani, tronsonul 4 Mândrești Munteni – Focșani