News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

t2 pe dex12 a fost inchis cateva zile pentru reparatii

Horațiu 87

A7 Tronsonul Trifesti - Gheraesti. UMB a inceput sa se miste  :D


GIV

@Horațiu 87 si miscarea care e? ca au venit utilaje de pe a3 si dx12?

Stef

#10878
Am primit ceva informații de la o persoană (nu știu dacă e membru pe forum) că deja au adus utilaje și la intersecția Săbăoani x Mircești. Sunt în zonă, mâine voi trage câteva cadre și pe acolo. Posibil, pe surse-ish, să se apuce pe acolo începând cu săptămâna viitoare (pe 22), deși m-am mirat fiindcă e și 24 ianuarie.

Ciprian85

#10879
UMB se intorce pe șantiere incepand cu 22 Ianuarie și se pare ca vor angaja și personal din afara tarii. Se zvonește ca ar aduce oameni din Vietnam.


Sorinus

Relația Ploesti->A7 va avea destul de puțin trafic raportat la București, deci ar putea prioritiza Viaductul spre București și bretelele de la sol. Apropo de discuția de pe pagina anterioara.


Ionut

Bine bă că a trimis primul lot de utilaje după vreo 8 luni jumate de la emiterea ordinului de începere!!!

Bravo!!!!!!!!!

Nici măcar Aktor sau Pizzarotti nu au reușit performanța asta!

livaky

#10884
Salut,
La imaginea din satelit se vede foarte clar santul pe unde trece o teava de gaz (tb dat zoom pe harta). Sa vedem daca se apuca de relocat ...

bim14

Oare poporul nu merita sa vina CNAIR sau UMB si sa ne spuna de ce timp de aproape 1 an de zile nu au miscat nimic de la Bacau la Pascani?
Quote from: bim14 on January 09, 2024, 10:42:40 AMEu tocmai am virat 100 de lei si mai pun 500 in contul API daca la final de 2024 avem minim 50 de km de A7.

Stef

^^ e adevărat că lucrările pe care le-am surprins și eu acum 3 luni au continuat, însă să sperăm că de săptămâna viitoare UMB chiar începe treaba, fiindcă așa cum a zis și Ionut, au trecut deja 8 luni, adică cam un sfert din termen și avem un mare 2.8% progres.

dorum

Iar va luati de SFANTUL UMB?
Rusine sa va fie, in frunte cu Ionut!  :lol:  :lol:  :lol:  :madwife:  :madwife:

Geri


O clarificare:

Pe Google Maps pare a fi o sapatura din 2021 surprinsa in timpul lucrarilor pe langa DN15D in zona nodului si a unui giratoriu. Sapatura la care presupun ca se refera livaky si e marcata pe prima poza cu galben.

Cu mot este faptul ca tot pe Google Maps se vede ca sunt 2 conducte in groapa una care traverseaza drumul DN15D una care merge mai departe pe aceeasi parte a drumului.

Locatie cu cele doua conducte pe Google Maps







Pe cand ce a filmat Stef ( :cheers: ), este in zona nodului A7 cu A8. Care este o alta relocare.



Powered by API/PUM imgur uploader



Stef

Habemus UMB în Județul Iași, inclusiv la Turbion.