News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

bogdan4ice

Sa lucreze constructorii ca vor gasi bani sa nu se blocheze lucrarile in an electoral....

cosminn

Eh, nu m-aș baza pe asta. Nu zice Ciolacu că nu au mărit nicio taxă iar eu literalmente nu mai știu câte taxe au băgat? Ce îl împiedică să zică la tv că sunt bani și plățile-s la zi? Nu e ca și cum vreun moderator i-ar zice că minte.

AdrianRO

Tehnic vorbind, nu au prea marit taxe. Au marit contributii si impozite directe si indirecte  :lol:

Totusi, nu isi permit sa nu dea bine la alegeri. Iar promisiunea a x km si livrarea a x-80%x va atrage probleme. Vor face cumva si vor gasi bani. Nu stii daca pentru toate la capacitate maxima, dar pentru cea mai mare mare cel mai probabil.

bim14

Am mai scris pe aici faptul ca e posibil ca UMB sa aiba niste legaturi prin guvern si sa afle daca sunt sau nu sunt bani pentru tronsoanele pe care le are de executat. Poate asa ar trebui sa privim abordarea santierelor de pe A7. Pana la urma, ce ne trebuie noua autostrada daca ne-am descurcat atatia ani si fara? Ne-am descurcat cu zeci de morti pe an pe E85.
Iar fondurile PNRR sunt doar o parte din banii cu care va fi construita A7. Grosul ar trebui pus de guvern, doar ca nimeni nu stie cum.   
Quote from: bim14 on January 09, 2024, 10:42:40 AMEu tocmai am virat 100 de lei si mai pun 500 in contul API daca la final de 2024 avem minim 50 de km de A7.

mike_us

@bim14 Așa ne plac teoriile conspirației. A7 se va construi sigur, se vor găsi bani. Hai sa avem un pic de răbdare si sa vedem mobilizarea din primăvara.

Duta C

Bugetul din ce am inteles e mincinos ! Dar nui bai ca vinde sefu covrigaria, mai vinde sefu al mic cite-o gogoasa si fac ei rost de bani!

dumbravaandrei

#10731
Gasit pe YT, nu cred ca are cont pe aici. Lot4 Buzau-Focsani, 19.12.2023:

dumbravaandrei

Si @Raducu Popa a facut o filmare tare tare tare faina la Dumbrava, pe Bacau-Pascani lot 1. 
Va invit sa o vedeti direct pe YT pana o posteaza el aici  :D

dericku7

La 13:10 autostrada trece prin cimitir? Ce se va intampla cu el?

dumbravaandrei

Prin marginea cimitirului si acolo daca nu ma insel o sa fie viaduct/pod

Bachus01

Astazi 09:00 la sud de Filipesti.  In schimb , plin de camioane. Săptămâna aceasta am facut de 3 ori drumul Bacău- Iași.  De la Iași spre Roman plin de camioane portocalii cu nr. de înmatriculare de Iași in fiecare zi . Nu stiu sa fie lucrări mari prin zona . Am o vagă bănuială că sunt subcontractati la A7 . Este doar o bănuială.  Poate vreun coleg stie mai multe .





Powered by API/PUM imgur uploader

Stef

#10736
Ekysam (sediu Târgu Frumos - camioane IS xx EKY) și Danlin (balastieră la Roman) nu lucrează acolo (Filipești Sud), au alte șantiere (spre exemplu, Drum Strategic Iași - Suceava).

horatiu.cosma

Într-o pauză de sarmale, în următoarele 2 săptămâni poate reușește cineva să ridice o dronă la Adjud la baza mare sau pe șantier unde sunt parcate utilajele, cred că o să fie iasă niște imagini spectaculoase cu sute de basculante și alte utilaje aliniate.

Horațiu 87

Flota de utilaje pentru A7 la ieșire din Filipesti


Siciltir