News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Spațiile de servicii pe drumurile din România

Started by Ionut, October 20, 2016, 07:17:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roberthpop

@ Fenrir
De ce? Altii au carburanti mai buni? Pe la noi, prin Banat sunt OK!
Roberth Pop

satanistu

MOL are hot-dogi buni + poti cumpara vigneta pentru Ungaria si Rompetrol are restaurante/KFC.

OMV-Petrom nu se remarca cu nimic.

slartibartfast

^^
Probabil din motive politice (legăturile cu Rusia). Gazprom și probabil Lukoil sunt mai rău decât astea. Și eu refuz să finanțez agresiunea (de aia nu calc în Gazprom), dar OMV/Petrom e în cea mai mare parte ancorată în România așa că îi consider OK. Dacă ești prea pretențios, rămâi doar dependent de Rompetrol și Socar.

End offtopic. Ontopic, ar fi bine să fie cât de cât diversificată împărțirea locurilor, nu să fie monopol al unei singure companii. Nu mi-e clar cât de mult se evită asta prin licitațiile actuale.

Alexander

OMV are cele mai bune sandwich-uri de departe, e motiv de pauza cand plec la drum lung. De la Mol imi place foarte foarte tare latte-ul, dar nici cel de la OMV nu e departe..
Ca si calitate carburanti ii vad sus pe amandoi, preferand sa alimentez de la omv cu precadere, apoi rompetrol, pretrom, mol in funcite de disponibilitate, fara un top clar. Eu personal ma bucur.

dumbravaandrei

@Voicu nu vor fi concesionate spatiile de servicii existente (parcarile) ci vor fi construite unele noi. Posibil sa se intample si ca la Orastie unde se va extinde o parcare existenta, dar constructiile si accesul vor fi facute pe platforme noi.

Voicu


dumbravaandrei

Ca sa nu diminuezi numarul de locuri de parcare si nici sa cresti fantastic de mult costurile initiale de realizare. Plus ca fiecare operator de spatii are propria standardizare si dispunere a instalatiilor.

horyatm

Știți cumva și care spații au fost scoase la licitație? M-am uitat pe hartă API și sunt 8 spații doar pe București Ploiești. Nu mi-e clar dacă sunt 8 perechi sau 8 spații per se.