News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Spațiile de servicii pe drumurile din România

Started by Ionut, October 20, 2016, 07:17:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

horyatm

#720
Iar legat de toaleta din spațiul de servicii de la Pecica, am rămas de-a dreptul șocat cât de curată era + obiecte sanitare de aluminium inox. Față de cele din Ungaria sunt la propriu parfum.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Nu e aluminiu, este inox. :)
Arată excelent, felicitări celor care au grijă de locul ăsta.

chicago

Stadiul benzinăriilor din spațiul de servicii A1 Șagu (sensul de mers Arad->Timișoara). Pozele sunt din 05.12.

Astăzi la ora 20 se făceau probe la iluminarea turnului cu prețurile de carburanți, fiind iluminat și interiorul stației. Pe celălalt sens progresul era asemănător, dar lumină doar în interiorul stației.

Oricum mai este de lucru, probabil cel mai târziu la primăvară se vor deschide.

(GPS)





Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

   Apropo de toaletele ce folosesc inox-ul... După mai puțin de doi ani unele arată ca naiba, cu piatră, oxidate, în culori în care-ți taie orice chef de utilizare; nu știu ce fac cei care le întrețin, dar mai degrabă te duci pe câmp, în boscheți, numai să ai norocul să fie întuneric !! :D
      Cred că  nu se ține cont de reactivii pentru curățenie care atacă luciul inox-ului.
   Am niște poze, dar nu am vreme să pe postez.

JohannDB

CE ESTE CU STAȚIA DE ALIMENTARE de pe A1 km 569-570, un OMV pe ambele părți ??

     Din folclor se spune că "cine" ar fi făcut stația, ar fi făcut-o pe teren privat, cumpărat, sau ceva de genul și nu concesiune cnair... Din cauza asta "cineva/undeva" nu-i dă liber la conectarea cu bretelele de acces la autostradă...
    Și chiar arată ciudat, în "no mans land".. :hm:  :hm:  :hm:



Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

Din ce vad pe site ANCPI, la imobile, figureaza ca parcele de teren agricol, terenul nu figureazxa cu cladiri, etc...
Cred ca OMV a luat o mare teapa... pe baza de promisiuni...

Nu stiu cum au obitnut, sau daca macar au AC....

crystale

Există perspective de a se deschide benzinării pe A10 și/sau pe A3 între Cluj și Turda?
Nu de alta, dar de la Sebeș la Nadaselu sunt aproximativ 130 de kilometri și nicio benzinărie, ceea ce după părerea mea e cam mult.

mirceaeliade

toaletele de pe autostrazi nu prea au cum sa fie facute din atceva decat fier-inox.  orice ceramic se sparge prea usor la cat potentiali vandali trec pe acolo. daca la curatare se da du ALTCEVA decat produse corozive, ar trebui inoxul sa fie ok.

alexandru_m

Asfinagurile din Austria au tot inox, poate cineva face un pustiu de bine si intr-o pauza de Solitaire da un mail sa ii intrebe pe austrieci cum reusesc sa nu le oxideze inoxul?

Ah, stati ca ii boicotam, nu ne trebuie nimic de la ei.

danutzu_1069

#729
Mai oameni buni, da acasă la chiuveta de inox, cu ce o curatati?
La hipermarket sunt o grămadă de soluții de curățat inox...

alexandru_m

Ultima data cand am verificat o institutie a statului roman avea un protocol semnat acum vreo 5-6 ani cu Asfinag, nu cu Carrefour sau Mega Image.

Plus ca acasa ultima data cand am verificat nu veneau toti locuitorii din cartier sa isi faca nevoile la mine acasa.

Ma indoiesc ca la scara industriala se da cu Tix, dar poate stii tu ceva ce nu stim noi.

danutzu_1069

#731
^ Ce are sulea cu prefectura....
Eu spuneam ca exista solutii (chiar si industriale) pentru curatat inox
Si nu trebuie sa intrebi in alta parte ca te faci de ras...

LE: Daca dai cu Tix... faci inox-ul varza...  :lol:  :lol:

alexandru_m

Yep, nu intrebi in alta parte ca te faci de ras.

Pe principiul asta inainte sa iti iei permis ar fi trebuit sa inventezi mai intai roata, apoi focul, acum ma opresc ca deja plictisim.

In nici o tara de pe continentul asta in afara de Romania (si am umblat in destule) nu am vazut tot ce insemna instalatie sanitara coclita si scarboasa la mai putin de 3 luni de la inaugurare.

Intre intretinerea din Germania si cea din Austria o prefer pe cea din Austria. Nu stiu cum naiba dar la ei inoxul ala ramane lucios si pare igienic inclusiv la parcarile care au ceva ani de la inaugurare.

Zicea bine un mustacios acum ceva ani: "Gradul de civilizatie dintr-o tara il poti afla dupa toaletele publice."

elphax

3 chestii:
- din perechea de Rompetrol de pe A1 zona Orastie-Sebes este deschis doar cel de pe sensul spre Sibiu
- la Margina la iesirea de pe A1 s-a deschis un OMV mare - nu e pe A1 dar este bun acolo inca cativa ani pana se va termina ultima bucata
- la Rompetrol de pe A1 langa Giarmata ( Timisoara intre cele 2 noduri) va fi inca un KFC