News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Astia de la Club Feroviar sunt tot mai des "pe langa subiect"...
Din stirea "nashpa":

"Proiectul racordului feroviar la Aeroportul Henri Coandă Otopeni prevede construirea unei căi ferate duble pe o lungime de 2,95 km, cu trei podețe, un viaduct de 1,52 km lungime (cu 37 de pile și o culee) care supratraversează DN1 şi stația de cale ferată de la Terminalul T1."

O cale ferata dubla este aia cu doua sine paralele, nu?!?!.... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


rota

Pilonul de langa dn e gata, mai au doar la urmatorul:




Powered by API/PUM imgur uploader
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Deutschländer

Arcada a dat anunt ca joi, vineri si luni strada Drumul Garii Odai o sa fie inchisa. Presupun ca asta inseamna se pune restul grinzilor, mai putin peste DN1.

bogdanstancu

Pai si daca le cade vreun patent in curtea doamnei procesomane in timp ce instalează grinzile, asa cum scria pe clubferoviar?

elphax

sa le mai faca un proces ca merita ! pana la urma cum au rezolvat cazul respectiv ? au expropriat tot sau au marit suma ? sau nimic ?

Vlad94

De acord cu @elphax. Mi se pare deplasat sa blochezi un proiect atat de important.

Deutschländer

Nu stiu daca s-a rezolvat ceva cu ea, fapt e, la ea este singurul teren unde nu au mutat gardul. Din orice alt teren au mutat gardurile cu 4-5m mai in spate, indiferent daca au pus pile sau nu. La numar 4A este totul ca inainte.
Vedem cel tarziu luni daca au pus grinzi peste curte sau nu.


Dominik

Am citit undeva ca de pe 22-23 Iulie in 5 nopti la rand se vor ridica grinzile peste DN
You're in Steelers Country

Vlad94

Nu se poate realiza o filmare cu drona a traseului CF din M700 si pana la statia de la aeroport? Ar ajuta sa vedem stadiul proiectului?

Ionut

Bai stati asa. Nu trebuia sa fie gata în iunie? Cum ce? Proiectul.

elphax


Deutschländer

Adevarul este, Arcada au oameni care se misc.
Mai a fost 2-3 saptamani dupa Paste cand au fost plecati, dar in rest chiar sa lupt. Muncitorii au pauzele lor fixe de apa si de pranz si in rest nu prea sta nimeni.
Daca s-a rezolvat cu Nr. 4A (ce nu cred, sincer) o sa fie gata pana in Septembrie. Si da, pana in Iunie nici ei nu au reusit, dar pentru asta s-a inteles guvern, primaria si UEFA cu China si au lansat acest virus. Asa ne-am incadrat in timp.
Vedem luni daca e rezolvat cu domna sau daca avem inca un muzeul.

TibiV

Quote from: Deutschländer on July 14, 2020, 06:27:08 PM
... pana in Iunie nici ei nu au reusit, dar pentru asta s-a inteles guvern, primaria si UEFA cu China si au lansat acest virus. Asa ne-am incadrat in timp.

:lol: :lol: :lol:
+1
Mama proștilor este mereu gravidă... :)