News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


alex8

Luni este posibil să vedeți acțiune în zonă. Au apărut marcajele temporare pe șosea.


razvan96

^^ Da, se aude ca de luni incepe.

@cristi5:Nu cred ca exista ordin de incepere separat pentru executie, nu e contract pe OMT 600.S-a dat un singur ordin de incepere valabil atat pentru proiectare cat si pentru executie, imediat dupa semnarea contractului.


GDPR

Deci 12 luni de executie de acum incolo. Eu zic sa amanam campionatul  :lol:

voicul

Nu activez pe aici, deci nu prea stiu unde sa pun articolul:

Încep lucrările pentru legătura feroviară între aeroportul Otopeni și Gara de Nord. Noi reguli de circulație în zonă

Demararea de către CFR SA a lucrărilor pentru legătura feroviară între aeroportul Henri Coandă din Otopeni și Gara de Nord modifică regulile de circulație în zonă, informează Mediafax.

Astfel, se schimbă prioritatea de circulație în sensul giratoriu de la ieșirea din aeroport. Prioritate vor avea mașinile care părăsesc zona aeroportului.

De asemenea, fluxul principal de acces la aeroport dinspre București va fi ,,ușor modificat", anunță Compania Națională Aeroporturi București.

Compania recomandă conducătorilor auto care se deplasează în zonă să acorde atenție sporită semnelor de circulație amplasate și semnalelor agenților de la poliția rutieră.

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/incep-lucrarile-pentru-legatura-feroviara-intre-aeroportul-otopeni-si-gara-de-nord-noi-reguli-de-circulatie-in-zona-1181602

Ionut


frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

hefaistos

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

cristi5

Care-i drumul critic? Viaductul banuiesc? si care-s timpii tehnologici pe drumul critic?

frunzaverde

Cam asa va fi :

Viaduct + Gara - Terasament pe viaduct (presupun ca se face cu cuva de balast...) - Sine si traverse - Macazerie si centralizare (CED/CE), care nu se poate instala fara sine si traverse - Tonaj de proba (ca nu-i da drumul cu 5 km/h).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

TibiV

Nu cu 5, cu 40 km/h...
Iar din traseul de 2,975 km, viaductul este de numai 1,545 km...
Quote from: Ionut on February 12, 2019, 01:07:49 PM
Din caietul de sarcini.

Obiective si lucrari care se vor executa.




Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Vlad94


stangabriel