News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Buraddo

Quote from: Vlad94 on July 14, 2020, 04:39:51 PM
Nu se poate realiza o filmare cu drona a traseului CF din M700 si pana la statia de la aeroport? Ar ajuta sa vedem stadiul proiectului?
Am impresia că e mai complicat zborul cu drona prin zona aeroporturilor

tonică

Tot cu China s-au înțeles sa citească proiectul original în... chineza, căci altfel nu vad multe motive ca stația sa arate în halul acela de mutilata în comparație cu ce era în proiect. Înțeleg din presa ca, de fapt, asta e cam tot, ca la mijloc vor lăsa spațiu liber cică, sa aibe aer, sa nu apară efect de sera! Congo ne mănâncă cu astfel de oameni, e un model pt cum sa NU faci în construcții!!!

Deutschländer

Gata, aparent s-au inteles cu doamne.
Deci eu zic ca pana la sfarsitul de septembrie avem primul tren....atat de mult timp cand mai gaseste CFR o garnitura de tren.




Powered by API/PUM imgur uploader

AndreiB

Vad ca au rezolvat "problema patentului" :D

Exista vreo randare sau propunere despre statia "Tiriac"?

Vlad94

Daca nu au garnitura le imprumut Dacia mea Nova.  :lol:

Deutschländer

Referitor la statia Tiriac: sunt 2 sectiuni intre arena si hotel cu 5 grinzi in loc de 4.  Deci clar, e luata deja in calcul.

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Feri

Daca proiectul este finalizat in Septembrie, trenurile vor circula pentru calatori probabil din Octombrie. Probele tehnice ar tine in mod normal pana intr-o luna de zile, desi este foarte posibil sa fie presat cfr-ul sa-i dea drumul cat mai repede ca doar 'e gata'.
Ramane sa aflam si ce automotoare vor folosi.

tom_sawyer

Nu s-au inteles cu doamna care a intentat procesul. Ba chiar a chemat politia:

https://clubferoviar.ro/grinzi-la-linia-de-otopeni/

Stiu ca proprietatea cuprinde si coloana de aer de deasupra terenului (pana la limita inferioara a spatiului aerian, unde circula avioane), asa ca ridicarea grinzii peste curte s-ar putea sa fie un pic abuziva (autorul articolului din clubferoviar ar fi trebuit sa se informeze mai temeinic, e cam partinitor in expunere).

mirceaVRo

Din câte am înțeles în afară de ridicarea grinzilor nu se va mai face nimic in zonă...

Mao

Vineri am vazut 5 (sau 4?) bucati din astea pe DN1, pe la Potigrafu, pe sensul spre Bucuresti.



Powered by API/PUM imgur uploader

subway


stangabriel

Nu, erau pentru sectiunea 2 din 3 lipsa. Azi s-au asezat si grinzile dinspre Dn1. Mai au de pus peste Dn1.

Spre aeroport era parcata acum o macara mai mare, probabil se pregateste in zilele urmatoare si montarea peste Dn1 .

kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu