News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

In parcarea din fata terminalului plecari vad ca au pus niste copertine tip cort, probabil in contextul epidemiei de coronavirus.

Cred ca asa ceva ar merge si in parcarea de la statia de tren, pentru protejarea calatorilor care vin cu trenul, pana cand intra in terminal.

















Powered by API/PUM imgur uploader

stangabriel

Tocmai se incarca foreza pe trailer. Cam gata aici. Inapoi la Mogosoaia ?

subway

Pai unde? Nu trebuie sa termine treaba si acolo? Din pacate si plimbarile astea costa timp si bani...

tom_sawyer

De pe peron, călătorii vor ajunge în aeroport prin două pasaje acoperite, construite prin parcarea actuală.

La patinoarul lui Tiriac va fi statie si se va construi un park and ride.

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/calea-ferata-care-leaga-aeroportul-otopeni-de-gara-de-nord-aproape-gata-dn1-ar-putea-fi-inchis-5-nopti.html

stangabriel

Din ce presupun  eu si am vazut foreza lucrand, un pilon e ridicat si se lucreaza la fundatiile a inca 2.

Peste Dn1 va fi pod metalic ?

Scuze calitatea pozei.


Powered by API/PUM imgur uploader

IosuaT

Deci pana la urma sau gândit să facă 2 tunele pana la terminal  de la gara...
Ii bine dar sa speram ca nu va fi ca la tigani...
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

subway

Asta nu inseamna anularea posibilitatii de parcare pe un intreg nivel, ca si asa capacitatea parcarii era depasita de multe ori.

tom_sawyer

Valentin Iordache, purtator de cuvant CNAB:
QuotePrin parcare vor fi amenajate doua pasarele pentru conexiunea cu terminalul sosiri, respectiv, mai departe, cu terminalul plecari. Intr-o faza a doua a acestui proiect urmeaza sa se faca o pasarela de conexiune directa intre statia de tren si corpul de legatura intre sosiri si plecari, o pasarela moderna, acoperita; ceea ce vom vedea insa in prima faza vor fi niste zone acoperite astfel incat pasagerii sa poata ajunge de la tren la terminal indiferent de conditiile meteo

https://www.facebook.com/mbirzi/videos/1395696953959203/?story_fbid=1395696953959203&id=100005567340143

elphax

probabil vor fi niste copertine pe sub care vor trece si masinile pana cand vor mai face o structura permanenta - care la fel nu va putea fi la acelasi nivel, probabil nu va arata foarte bine.
ce nu imi place este acel acoperis transparent complet, practic se face o mare sera

stangabriel

Reabilitarea Podului peste Dn1 de la Balotesti e finalizata.

La Otopeni mai este de ridicat un singur pilon. E gata cel de langa Dn1.


Powered by API/PUM imgur uploader

Vlad94

Care este stadiul grinzilor.Sunt montate cele de la DN1 inspre M700?

elphax

parca erau montate mai putin 2 segmente casa de langa hotel si parcarea hotelului unde urmau sa ridice pilele



Vlad94

Eu nu inteleg ce este cu tigania asta. Pana la urma este vorba de un obiectiv de interes local, si ar trebui sa ii poata expropria.