News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

@jonny & TibiV: Mulțumesc mult, tare fain podul. La început am crezut că randarea e o simplă vrăjeală, dar am dat de decizia ANPM și descrierea corespunde cu randarea. Bravo CNI!

alecu26

Eu am dubii ca cineva din România știe sa proiecteze as ceva la nivel de PT și detaliu.
Va fi greu dacă nu e licitat design&build.
Drumurile noastre POATE;

Skynick

Primul pod cu design pe care il vad in RO. Bravo!

NGC

#3243
Vad ca am uitat sa trec aici informatiile transmise de vrabiute pentru pasajele astea despre care am scris initial aici.


Ofertele pentru [CN1023506] / 11.08.2020: "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic de Executie pentru Realizare pasaj rutier la intersectia DN 1 cu Bulevardul Ferdinand (Sinaia Nord)":

1. 507.547,00 RON fara TVA    Asocierea Metroul + ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA
2. 511.306,59 RON fara TVA    BRIDGE CONSULT
3. 562.403,85 RON fara TVA    VIAPONTE ROM SRL
4. 586.741,19 RON fara TVA    Asocierea RETTER ARCHITECTURE + DRUM PROIECTCONSULT SRL
5. 604.240,25 RON fara TVA    NV Construct S.R.L.


Ofertele pentru [CN1023507] / 11.08.2020: "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic de Executie pentru Realizare pasaj rutier la intersectia DN 1 cu Str. Prahovei (Azuga)":

1. 526.740,25 RON fara TVA    NV Construct S.R.L.
2. 561.773,48 RON fara TVA    Asocierea RETTER ARCHITECTURE + DRUM PROIECTCONSULT SRL
3. ? RON fara TVA             SSF-RO
4. ? RON fara TVA             Asocierea ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA + Metroul


Ofertele pentru [CN1023509] / 11.08.2020: "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic de Executie pentru Realizare pasaj rutier la intersectia DN1 cu Bulevardul Republicii (Sinaia Sud)":

1. 507.547,00 RON fara TVA    Asocierea Metroul + ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA
2. 511.306,59 RON fara TVA    BRIDGE CONSULT
3. 562.403,85 RON fara TVA    VIAPONTE ROM SRL
4. 586.741,19 RON fara TVA    Asocierea RETTER ARCHITECTURE + DRUM PROIECTCONSULT SRL
5. 604.240,25 RON fara TVA    NV Construct S.R.L.


Ofertele pentru [CN1023510] / 11.08.2020: "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic de Executie pentru "Realizare pasaj rutier la intersectia DN 1 cu DN 73A (Predeal)"":

1. 494.615,00 RON fara TVA    Asocierea ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA + Metroul
2. 586.741,19 RON fara TVA    Asocierea RETTER ARCHITECTURE + DRUM PROIECTCONSULT SRL
3. ? RON fara TVA             BRIDGE CONSULT


Toate contractele au fost atribuite anul acesta.

pasadia

La Sinaia Sud si Sinaia Nord sunt trecute exact aceleasi oferte, identic ca valoare.

rocklee

o filmare de la ADISAN ...cu pasajul peste cf 200...Deva Arad ...de langa nodul Ilia
MULTUMIM ADISAN .... :thumbsup: :gj: :cheers:

https://www.youtube.com/watch?v=OPp5B4Sc4ak&ab_channel=Adisan

TibiV

Este clar că peste CF vor pune grinzi metalice, parcă mai lungi ca la Teiuș...

Și le lipsesc două pile.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Adisan

Scuze pentru titlul nu tocmai corect :) am crezut ca face parte din A1 :)

cristi5

#3248
Tablier... Zabrele. E pusa plansa pe topicul CIV

rocklee

Eu din ce am vazut din filmare si de la fata locului mai suntgrinzi pentru patru deschiderii...😀🙂

voicul

Vreo noutate cu podul de la Ciugud peste Mures?

Cetatean

#3251
^^ mai sunt grinzi din beton pentru 3 pile (practic 4 deschideri) care nu au putut fi facute din cauza Dn-ului. Pe deschiderea centrala e metalic, de vreo 70 de m cred.


dr4qul4

Ala din dreapta pare a fi podul vechi... Cel din stanga vad ca are si tren. Singura problema este ca ele nu vor fi unul langa celalalt. Viitoarea autostrada Velliko Tarnovo - Ruse va fi putin mai la est, aproape de Marten.  Ocoleste complet Ruse.

Vor fi 2-3 km intre poduri. Asta daca se va face un pod nou...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

prd.marius

Aveti careva informatii despre podul de la turda?
Se intampla ceva acolo? Sau doar se sta in coloane interminabile degeaba?