News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.


NGC

"Pod pe DN 11 km 93+704"

Quote from: NGC on March 27, 2020, 10:52:56 AM
Astazi a fost lansata licitatia [SCN1065875] "Pod pe DN 11 km 93+704".

Valoare estimata: 2,610,461.10 RON fara TVA

Durata contractului: 12 luni (3 luni proiectare, 9 luni executia lucrarilor)

Fonduri: Bugetare

Termen depunere oferte: 14.04.2020


Sa face un pod nou in locul celui vechi.

Avem 3 oferte.

1. CONHIDRO
2. CONFER GROUP SRL ONESTI
3. Asocierea CONSING TEHNIC - CAMINO CONSTRUCT - TQM Management - CAMINO PREFAB - SC GROUP CONCIF SRL

perfidus

De lucrarile de reabilitare la Podul peste Olt la Slatina se mai stie ceva? Acum ar fi trebuit sa se apuce de el, ocolul de 15km s-ar fi simtit mai putin la valorile de trafic de anul asta.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

udar


Harry

Cum se termina nebunia asta, primul drum am sa-l fac la Cernavoda unde cel putin teoretic se lucra la un pod cu 4 benzi peste calea ferata.

kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Strada Medgidiei nr 5. Pentru accesul la viitorul hypermarket Kaufland. Proiectul e din 2018, anul trecut am auzit ca s-ar lucra pe santier. Pasajul peste CF va avea o lungime de 48.85 m si 2 deschideri de cate 21 de metri fiecare, iar la intersesctia cu drumul principal un giratoriu cu diamentrul interior de 14 metri.

gsimon

Imi cer scuze daca mi-a scapat, care mai este stadiul actual al podului din Turda peste Aries?

alexV

#2993
Exact asa de cand a cazut jumate din el.
Contractul de reconstructie a fost atribuit in august 2019, au avut parca 3 luni proiectare, s-a obtinut o extindere de proiectare cu o luna, si pauza de atunci.



Da, asta e DN1 / E81. Asta e conexiunea Clujului la autostrada transilvania.

prd.marius

Podul asta m-a facut sa renunt la a mai crede ca se poate face ceva in tara asta, in ceea ce priveste infrastructura rutiera.
Asa cum spui si tu alexV, DN1, E81, principala legatura cu autostrada A3 si arata asa de ani buni....

gsimon

Sa inteleg ca de aproape 7 luni +/- se tot "proiecteaza" pasajul asta? CNAIR sau DRDP Cluj oare ce pazesc?  :poke:

sebba

Hahahahha... 7 luni doar? Pai până la 7 ani, cum a fost pasajul de pe centura Aradului, mai e vreme.
Sailing away! S/Y Haimana

AlinC

Viitorul pod peste raul Mures din celebra comuna Ciugud:


JohannDB

Podul peste Argeș, de la Adunați Copăceni.   
       Ce vede "omul de rând din șosea; de pe podul provizoriu..................















Powered by API/PUM imgur uploader