News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumurile in lume

Started by Ionut, October 08, 2016, 08:36:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

reed

Autostrazi urbane prin Tunis.Bat Bucureștiul la orice capitol de infrastructura:lol:


 
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)





(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


reed

De prin SUA

Am sa revin cu un review amanunțit pe topicul dedicat
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



RaduG


reed

#273
de prin turcia

Streetview

Dar si belgienii au pe ale lor :lol:
Streetview

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Astea sunt pe unde au dat berbecii cu "oversize"

stangabriel

#276

panda80

#277
Am facut in septembrie un road trip prin partea de vest a SUA, a fost fantastic, am vizitat 14 parcuri nationale. Primul dintre ele a fost Rocky Mountain National Park, pe cel mai inalt drum asfaltat ce traverseaza muntii dintr-o parte in cealalta din SUA (mai sunt drumuri mai inalte, dar ajung doar pana pe varf, fara a avea continuitate), numit Trail Ridge Road. Ajunge la 3713m, aerul este foarte rarefiat acolo sus, se vindeau si sticle cu oxigen pt. cei care au probleme cu respiratia. Filmul complet al calatoriei:


panda80

#278
Si un film din Yellowstone, un parc national extraordinar, ce merita vizitat. Infrastructura foarte buna, parcari largi, informatii despre zona si atractii peste tot, sper sa vad si la noi asa in Bucegi, haosul de la Piatra Arsa este o bataie de joc, atat fata de natura, cat si fata de oameni.


reed

#279
Proiect in Georgia Kvesheti-kobi.Cel mai lung tunel de 9 km , aparent sapat cu TBM a fost terminat recent.Sunt cateva tuneluri pe acest drum cu 2 benzi.