News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumurile in lume

Started by Ionut, October 08, 2016, 08:36:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

kitsune

Un video găsit prin butoiul cu amintiri, de prin 2008, cu podul Stonecutter's Bridge din Hong Kong in construcție. Aveam terminalul de containere chiar lângă, l-am văzut în toate stadiile până la terminare. Calitatea filmării lasă de dorit, dar astea erau telefoanele pe vremea aia

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

voicul

Pare o scena asa dintr-un film din anii '80, dar noi apreciem efortul.  :lol:

kitsune

Pe telefon se vede bine  :-[
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Ionut

E ca la ecluzele pentru vapoare. Diferenta de nivel.

kitsune

Nu la asta mă refeream. Ci la senzația de amețeală după ce parcurgi roller coaster-ul ăla. Plus aspectul de parcare etajată într-un cadru foarte natural și spectaculos. Până acolo e Transfăgărășan, apoi hopa, mașină de spălat din beton. E chiar mai urâtă decât OZN-ul din Bulgaria. Brutalism imho.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

voicul

Show off!
Se rezolva cu un debleu acolo, dar ei ... NU!
Show off!

alecu26

O fi avut ceva motive sa limiteze drastic panta. Doar la CF se mai intalnesc aceste spirale.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

RaduG

Giratoriu sub oceanul Atlantic, insulele Feroe:

voicul

Agitație în Las Vegas după ce Elon Musk a anunțat că va construi tuneluri pe sub oraș - VIDEO

The Boring Company, noul start-up înființat de Elon Musk stârnește agitație pe piață după ce a dezvăluit planurile sale de a dezvoltă o rețea de 15 kilometri de tuneluri pe sub orașul Las Vegas.

https://www.digi24.ro/stiri/externe/agitatie-in-las-vegas-dupa-ce-elon-musk-a-anuntat-ca-va-construi-tuneluri-pe-sub-oras-1419634

cristi5

#190
Lista lui Biden pt reparat infrastructura, stat cu stat. Cam dezastru. Multa intretinere lasata de izbeliste

https://www.documentcloud.org/documents/20613298-biden-infrastructure-plan-state-highlights

ionut_16

Drum rural din Coreea de Nord:


dr4qul4

Sigur nu e in Baragan? Sau pe la noi sunt mult mai rele ? (am prins cateva care au avut asfalt acum 50 de ani si acum au ramas doar gropile)
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Raducu Popa


danutzu_1069

#194
@R@du, Multumesc! :cheers:
Era interesant de insistat un pic pe "macaraua" asezata pe cabluri, cea cu care vor ridica segmentele tablierului... acum este pe mijlocul... gârlei...  :lol: :lol:

Sper sa fi de acord cu faptul ca am postat link-ul pe un forum din Turcia, care are ca subiect podul de la Canakkale...