News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Piața asigurărilor auto în România

Started by Ionut, October 01, 2016, 11:22:54 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TVlad

Eu nu inteleg care e motivul bucuriei. E o hotarire imbecila: rca-ul se face ca sa ii poti despagubi pe altii cind le produci pagube conducind masina. Daca masina e imobilizata o perioada, din varii motive, ea nu poate produce nici o dauna asadar nu are sens sa se plateasca vreo asigurare. Cine circula acum fara asigurare Rca isi asuma riscul de a fi sanctionat. Noua hotarire nu o sa ii faca pe astia (putini) sa respecte legea ci o sa bage si mai multi bani nemeritati in buzunarele asiguratorilor.

gruiarew

Păi bun și dacă expiră și nu-l mai reînoiesc cum se face? Vine și-mi ia automat? Sau îmi trimite factură ca la curent? Într-un fel îs de acord, dar atunci să fie domnule ca în UE. Merg și-mi rade bulina de pe număr și aia e. 15 minute într-un singur loc nu plimbat la 10 ghișee. La noi oricum plătești impozit cât ai numere pe mașină. Nu-i mai bine așa?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

paullie

Deoarece cam toate ofertele pe care le-am gasit la RCA sunt 950+ RON la 1,4 benzina bonus B5 ma bate gândul sa le scriu celor de la BAAR.

A facut cineva asta? Cum merge se misca Ok sau precum CNAIR?  :D

https://www.baar.ro/asigurati-cu-risc-ridicat/