DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

valexandru

Adica pe drumul asta ai facut pozele cu viaductul pe pe A1?

Multumim de poze :cheers:
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

mariansb

valexandru:Cu placere!
Pentru poze cu viaductul Aciliu e nevoie sa intri din DN 1 mai la est,pe DC 71
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

boer_escu

Frumoase poze, mariansb! Bună propagandă pentru județul nostru!
Dacă s-ar asfalta și acest Dobârca-Jina, atunci se va putea face un circuit frumos care să înceapă din Miercurea Sibiului apoi Dobârca și să parcurgă Jina-Poiana-Săliște-Orlat-Poplaca-Rășinari, exclusiv pe asfalt (în momentul în care se va asfalta și Poplaca-Rășinari, sper lunile viitoare).

mariansb

boer_escu,vor mai urma poze din Marginime,inclusiv din zona Orlat,Gura Raului,Poplaca,Rasinari.Voi trece in curand pe acolo :)
Acest drum Dobarca-Poiana era vorba sa se asfalteze prin acel program de reabilitare a drumurilor judetene.Acum cine stie ce va mai fi cu acel proiect...
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

prin Poiana ,inca pe DJ 105 G,in prima poza
la intersectia cu DJ 106 E era targ;acolo am luat-o la dreapta catre Jina,practic pe o bucata din Transalpina
Drumul e bun cu gropite pe alocuri













"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb





Jina;altitudinea e in jur de 1000m









"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

valexandru

@mariansb Ai facut si niste poze de pe Transalpina, din zona Sugag?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

Foarte faine pozele, Marian! Sunt si pensiuni prin zona? Stiu ca in zona Sibiel sunt mai multe. Ce mi-ai recomanda pe langa Sibiel (ma refer strict la zona de cazare)?

indru

http://sibiel.ro/index_ro.html - este chiar frumoasa, dar poti veni si fara rezervare daca nu este in sezon (sarbatori de iarna sau de Pasti :) ).

Oferta este destul de bogata si poti alege pe gustul tau.

Ionut

Merci indru! Am zis "pe langa Sibiel" in sensul de in afara de Sibiel. Imi cer scuze, n-am fost eu clar. Ma refeream in afara de Sibiel, ce alte zone pentru cazare recomandati dar tot aproape de Sibiu. :D

indru

#100
Aici gasesti mai multe informatii din zona inclusiv locuri de cazare :

http://www.turism.sibiu.ro/ro/around.htm

Edit: cum ajungi in zona dai de stire sa ne vedem la un "suc" :)

mariansb

Ionut,o sa -ti dau p.m. pt cazare, sa nu fac reclama aici
Pentru cei interesati ,cazare ar fi si la Tilisca si la Jina(stiu sigur de cate o pensiune)
Mai multe sunt la Gura Raului,Sibiel,Saliste
Distantele intre localitatile Marginimii sunt mici;chiar de la iesire din Jina ,ultima localitate din zona ,catre sud- vest,pana in centrul Sibiului, gps-ul mi a indicat 45 km
Ar mai fi si varianta Sugag,pe Valea Sebesului,la circa 10 km de Jina
Voi reveni cu poze mai tarziu
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Cristi232


mariansb

Revin cu poze de pe DJ 106E

prin Jina

[image]











[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Dupa iesirea din Jina am mai mers cca. 500 m,pana unde drumul incepea sa coboare spre Dobra,Valea Sebesului
In toamna trecuta se apucasera sa-l asfalteze ,dar nu stiu daca au terminat;oricum nu pune probleme
O sa fac si restul din Transalpina cand se va putea circula intre Obarsie si Ranca
Cateva poze si de acolo










[/img]


"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell