[B] Mentenanta si modernizarea infrastructurii de metrou

Started by Ionut, September 28, 2016, 02:19:44 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GDPR

Ionut, te rog sa-i intrebi daca au in vedere sa modernizeze instalatiile de control acces si pe Nicolae Grigorescu-Linia de Centura, respectiv Gara de Nord 2-Parc Bazilescu. Aici inca exista turnicheti, statiile nefacand parte din programul de modernizare.

nirolf

Și când se va renunța la cartele. O bănuială ar fi că până nu se modernizează și stațiile menționate de Adrian nu o să se treacă la carduri contactless, poate lămurim și asta.

oc7avian

^
Chiar! Există acel abonament de o zi STB + Metrorex care pare card contactless. Cum fac acolo?

De asemenea n-aș întreba doar de trecerea la carduri contactless, ci și dacă vor fi unele comune cu STB-ul. Mi se pare absurd să avem 2 siteme de transport public disjuncte.


Ionut

Nu o sa fie timp de astfel de "nimicuri". O sa vad daca apuc sa vorbesc cu Mustatea (sau cine o veni) in pauze. Sau, si mai bine, pot intreba prin 544, v-am zis de atatea ori sa imi scrieti intrebari ca eu trimit la Metrorex. :) Nu pot sa monitorizez si sa cunosc toate amanuntele din toate contractele din toate ramurile de transport... dar daca imi ziceti ce intrebari aveti, eu trimit scrisorica.

subway

Nu e la Mustatea ci la comercial.
Nu e in niciun caz un repros.
E doar ca sa nu te obosesti si sa irosesti un cartus in gol...
Probabil ca solutia cea mai pe scurtatura e 544 direct la DG.

GDPR

Propunere alocare bugetara 2019 MODERNIZAREA INSTALATIILOR PE MAGISTRALELE I, II, III SI TL DE METROU: 113.23 milioane lei.

GDPR

Subway, ai idee ce vor sa faca de banii astia? Programul cu portile s-a cam incheiat.

medicul de garda

Modernizarea sistemului de ventilatie cred ca este, era in lista de proiecte cu finantare europeana prezentata mai devreme luna aceasta de  catre Metrorex
Trust me, I'm an east-european doctor!

subway

Mai degraba programul de modernizare M2 convenit cu Jaspers.

GDPR

Da, este vorba de proiectul Imbunatatirea serviciilor de transport public de calatori cu metroul pe Magistrala 2 Berceni – Pipera (METROREX), cod proiect 6688. Si aici este inclus si accesul de la Tineretului (merci Horatiu!)

subway

Se mai intampla si minuni sa fim si eu si shoppy pe aceeasi <lungime de unda>!
;)

Cristi N

Metrorex ne anunta pe pagina de facebook ca s-au apucat de reconditionat plafonul de la statia de metrou Universitate. Tot acolo sunt si cateva poze cu muncitorii care taie structura metalica. link

QuoteProvocare la înălțime pentru specialiștii Metrorex. Plafonul de la stația de metrou Universitate, aflat la o înălțime de 14 metri, a intrat în proces de recondiționare. La finalul lucrărilor, stația va avea un aspect îmbunătățit.

Ionut

SCS Transport si CM POIM, 17-18 iulie 2019, Timisoara
Prezentare oficiala Metrorex
Modernizare instalatii M1, M2, M3





Ionut

SCS Transport si CM POIM, 17-18 iulie 2019, Timisoara
Prezentare oficiala Metrorex
Accesibilitate statii





b1


Din ce văd în imagini, este o investiție inutilă care doar încurcă circulația :(
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.
--------------------------------------------------
Un pic de istorie 1, un pic de istorie 2, un pic de istorie 3, un pic de istorie 4, un pic de istorie 5, un pic de istorie 6, un pic de istorie 7, un pic de istorie 8, un pic de istorie 9, un pic de istorie 10 (Nou)