News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Time-and-Space


tom_sawyer

Probleme cu forumul? Account suspended... Greu m-am mai logat...

stangabriel


dr4qul4

Nu va impacientati. Daca primiti ban, nu apare asa. Puteti accesa forumul la fel ca inainte, doar ca nu puteti posta.
Va spun din proprie experienta  :D
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Ionut

Au fost probleme de hosting, independente de mine/noi.

Hercule

#500
Sunt probleme cu softul SMF? Am cateva posturi proprii la care nu apare iconita de modificare a mesajului.

@cristi5: am inteles, multumesc pentru raspuns!
Deșteaptă-te române!

cristi5

E configurat sa nu accepte modificari de mesaj decat 24h. Si stergeri deloc.

MSlv

#502
De regulă vizitez forumul pe un iPad cu Safari și totul e ok. Azi am deschis pe iPhone paginile pe care le urmăresc și am observat că nu îmi apare absolut niciun embed de la youtube. E doar un spațiu liber unde înainte apărea playerul youtube. Problema cred că este relativ recentă, acum circa o lună când am intrat de pe telefon totul era ok.

Aceeași problema este și cu Safari și cu Chrome. La fiecare embed este un spațiu liber exact cât ar fi trebuit să fie dreptunghiul youtube.

MSlv

Ca un mic update, când deschid paginile in mod incognito apar clipurile youtube. Am încercat sa șterg cookies și "website data" dar tot la fel apare, cu spațiu gol

GIV

salutare. '

voua vi se deschide harta api? mie imi ramane blank page

manimal

nici mie nu imi merge harta proiectelor. E primul lucru pe care il vizitez cand intru pe site :)

cristi5

#506
@GIV
Suntem in perioada de tranzitie cu serverul, speram cat de curand sa trecem pe Azure. Se ocupa @frunzaverde si @rizzuh.

Pana atunci @pelan87 are o solutie temporara cu harta proiectelor, sper sa revina online curand.

pelan87

Am repus online o solutie "de avarie" pentru harta proiectelor, in sensul ca nu e chiar la zi (ultimul update fiind de saptamana trecuta) si nu sunt afisati anii in care s-a deschis (sau se va deschide) circulatia pe tronsoane/loturi.

cristi5

Acum e harta la zi cu ST2. Poate reusim si sa se actualizeze regulat cu ultimele contributii ale lui @RobertH si alti contributori OSM

Anii o sa-i putem afisa numai cu noul server pt ca nu se pot desena frumos in browser

razvam

Intrebare.

Oare se poate instala un plugin pe forum, precum cel pentru youtube, astfel incat sa putem embedui video-uri de pe facebook ?