News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Dacă e vorba despre podul de la Cenad, informația a ajuns la API. Despre vreo poziție pe tema respectivului pod, trebuie să știm că API înseamnă o mână de oameni pasionați, ca noi toți de aici, cu job-uri, cu familii și cu timp benevol investit în această activitate din puținul timp liber disponibil. Se primesc zeci de solicitări pe toate canalele de tipul "uitați cum sunt gurile de canal în Botoșani, nu scrieți despre ele?", sau "marcajele în Videle nu se văd de noroi" sau "au băgat unii conducte și la reasfaltare nu e la nivel". Deci să ne setăm corect așteptările, API nu le poate face pe toate în țara asta, chiar și în prezent eu zic că "plapuma" de care se ocupă e wow și cineva din exterior care ar vedea activitatea API ar putea spune că sunt 50 de oameni plătiți în spate care cu asta se ocupă, însă nici pe departe nu e așa.

Ionut

Bai frate pana nu spamezi toate thread-urile nu te lasi.

Adrian.TM

#407
Domnule Ionuț,îmi cer scuze pentru imaturitate,dar e din cauza vârstei mele!M-ați înțeles greșit!
Vreau să vă contactez doar ca să fiu deblocat pe facebook,ca să fiu și eu liniștit și împăcat!Acum toată ziua ma gândesc că am fost blocat de una din paginile mele preferate de pe fb!
Rog să mă iertați! :((
P.S. V-am scris deoarece am crezut că sunteți o companie  ca și CNAIR,care poate influența deciziile de contrucție.

horatiu.cosma

API nu e o companie, e un ONG (citește pe net ce e ăla ONG).

Adrian.TM

#409
@horatiu.cosma
Stiu ce e un ONG(Organizatie non-guvernamentala)
Cu Podul de la Cenad am încheiat subiectul definitiv,nu voi mai menționa acest nume.
Doleanța mea este ca am fost blocat pe facebook de către cei de la Api,și nu știu cum pot face să fiu deblocat(Asta după ce le-am scris de notoriul pod,și m-au rugat să scriu aici,pe forum) :(
Stimă.

cristi5

Quote from: dimitrie on July 10, 2020, 03:58:59 PM
@cristi5 , @LittleWanderer

Am si eu aceeasi problema, http://pum.project-online.se:8888/* este blocat de VPN. Nu-i ii place deloc .. project-online.se:8888...

Am rezolvat asta cu @RobertH, am scos 8888, deci hartile ar trebui sa fie acum accesibile pt mai multi colegi. @dr4qul4 am vazut ca si tu aveai probleme, poate poti verifica.

http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html
http://proinfrastructura.ro/harta-calitatii-drumurilor.html

Multumim inca odata lui @rizzuh pentru server!

dr4qul4

Eu mi-am rezolvat problema de ceva timp. Sincer nu stiu exact ce a fucntionat, dar am luat google-ul la rand, am reinstalalt Chrome-ul si am site-ul la favorite, impreuna cu tot felul de setari cu allow. Am umblat si la firewall si la router.
M-am chinuit cateva zile, dar nu puteam sa stau fara cele 2 harti.
Mii de multumiri tie, lui RobertH si lui Rizzuh.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

TibiV

Mie nu imi merge http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html la job...
Dar acolo nu am voie sa umblu la nimic, avem un ditamai departament IT si reguli foarte stricte.
Ceea ce este foarte bine - pana acum site-ul nostru nu a fost "lovit"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Ai incercat ieri sau azi? Am facut o schimbare majora, poate-poate

TibiV

Recunosc ca nu am mai incercat de vreo luna, pentru ca... degeaba.

Dar promit ca voi incerca undeva maine seara de la 20.30 pana luni dimineata la 10.30, pentru ca... asta e programul.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cicotan

doresc să îmi fie şters acest cont, nu am găsit vreun buton de unde să fac asta eu însumi

Ionut

Conturile nu se sterg, se dezactiveaza prin ban definitiv.


Ionut


dr4qul4

Se pare ca, pana la urma, de Craciun se indeplinesc dorintele.
Mos Craciun exista  :cake:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,