News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

S-a rezolvat. Aviz amatorilor... vad ca multa lume e nemultumita.

tom_sawyer

S-a supărat ca văcarul pe sat. Păcat.

gruiarew

#392
Și dacă e nemulțumită ce? Crezi că o să-i poți mulțumi pe toți? Cine-i oprește să-și facă forumul lor cu regulile și oamenii lor? Și înainte de a scrie te uiți la ce scriu alții. E foarte ușor în ziua de azi să-ți dai seama dacă grupul în care te bagi este într-adevăr locul unde vrei să fii.

Dacă vrei să asculți manele nu te duci în birt de metaliști. Valabil și invers.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dr4qul4

Eu sunt de parere ca Ionut a lasat foarte mult de la el in ultima vreme.
La inceput stergea mesajele la greu (si erau putine mesaje zilnice ca numar total) si impartea ban-uri cu nemiluita.
Acum mai mult editeaza mesajele. Ba da si avertismente inainte de ban. Tin minte ca la inceput am luat 2 ban-uri fara discutii sau explicatii. Si pe vremea aia puneam cateva poze (acum mi se pare aiurea sa pun eu 2 poze amarate cand avem filmari de la aceelasi santier, dar pe atunci cele 2 poze amarate  ajungeau si in presa  :lol: )
Trebuia sa-mi iau catrafusele si sa plec?  "Patima forumului" e prea mare si as fi intrat in sevraj  O:-)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Ionut

Imbatranesc. Devin mai intelept (cica) si mai tolerant. Dar pentru unii nu e suficient. Mai ales pentru cei noi care cred forumul si/sau API le apartin si daca nu fac/facem cum li se nazare lor, e o conspiratie mondiala impotriva lor, ca sa ii enervez/enervam noi.

tom_sawyer

Butonul de editare rapidă a postării (dreapta jos, cel cu pictogramă) nu funcționează. Dau click, scriu/adaug ceva și zice "The message body was left empty".
Trebuie să îl aleg pe cel pe care scrie și "modify" din dreapta sus. Nu e mare deranj, dar am zis să semnalez.

Încercat de pe calculator, Mozzila și Chrome.

stangabriel


Idris Aziz

Buna ziua,
Este vreo regula cu privire la acces like/dislike (numar de postari sau rang)?
Nu pot sa vad cele doua butoane. Sau poate este o anumita setare pe care ar trebui sa o fac in browser/OS?
Folosesc MacOS/Safari.
Multumesc.
Be good, do good!

Ionut

Da, trebuie sa ai doua (2) mesaje. Acum ai. Vezi ca pentru abuz primesti ban.

Idris Aziz

Multumesc!
Abuzul este cumva definit in forum (un anumit numar de like-uri in perioada de timp) sau este cumva decizia admin-ului?
In orice caz, nu cred ca voi "abuza", dar sa nu cumva sa gresesc  (sa cad in "pacat" :)) fara sa stiu.
Be good, do good!

Ionut

Important e sa nu dai dislike unui user foarte des. Iti dai seama cand abuzezi de functie, foloseste-ti ceea ce se numeste bun simt. (Common sense.)

RazvanN

Buna Ionut. Am postat recent [in zona Forum PeUndeMerg.ro »Romania »Nivel national »Rutier »Drumuri principale »Centuri rutiere], o informatie despre centura Alesd, prin intermediul unui link de FB.
La scurt timp a disparut. Am crezut ca am gresit vreo regula sau ca informatia nu ar fi corecta, dar acum vad alt post pe acelasi subiect si cu aceeasi sursa primara, doar ca prin intermediul unui articol de ziar.
Ce a fost gresit in post-ul meu initial? Citind regulamentul nu am identificat problema  si as dori sa stiu pentru a evita pe viitor. Multumesc!

PS: Daca puteam, scriam mesaj privat, dar vad din ultimele pagini ca aparent nu pot pt ca nu am acel numar minim de postari.


RazvanN


Adrian.TM

Vă rog să mă iertați pentru offtopic,dar nu am știut unde să scriu.
Nu reușesc să contactez Asociația Pro Infrastructura prin intermediul website-ului lor,după ce completez toate câmpurile din formular,îmi afișează"Please contact admin",sau ceva asemănător.
Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Stimă.