News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ovideatza

Iar nu merge tapatalk de ceva zile pe ios. Am reinstalat, update, etc.

"Tapatalk authorization verify with no response" cand incerc sa ma reloghez.

Ionut

Hm... mai are cineva problema asta?

cristi5

Eu nu. Merge pe iOS si cred ca am cea mai noua versiune (8.8.3)

Ionut

Pe forum este pusă cea mai nouă versiune de Tapatalk. Deci nu ar trebui să fie probleme. E de la tine? :) Clear cache... ceva? Nu stiu ce sa zic.

ovideatza

Hai ca merge, m-ati impulsionat sa ii mai dau vreo 2 reinstalari si merge acu. Ms.

pasadia

@ovideatza: totusi, cum ai rezolvat? Aceeasi eroare imi apare pe tapatalk pe Android, atat pe versiunea 8.8.5 (cea mai noua) cat si pe 8.8.4.

ovideatza

Sters aplicatie - restart telefon - reinstalat - relogat.
De vreo 2 ori

carutasul

lămuriţi-mă şi pe mine cum e cu postatul filmelor pe youtube. Am încercat de vreo trei ori să uploadez direct filmuleţul de pe sdcard, în formatul lui original, avi şi de fiecare dată mi-a dat eroare la procesare. (deşi am mai făcut operaţia asta în trecut şi nu am schimbat dashcamul) . Aşa că l-am făcut şi eu mp4 cu mencoder, fără să setez vreun parametru (rezoluţia). După care l-a luat fără probleme, doar că la rezoluţie mai mică (asta e vina mea, că nu mi-am bătut capul). Eu presupuneam că procesarea înseamnă că îl aduc ei la formatul care le convine. Deci, unde e de fapt limitarea? La format sau la mărime? Ar fi frumos din partea lor să spună ce nu le convine ...

Ionut

Pai YouTube ar trebui sa iti ia direct cam orice format. N-am inteles pana la urma, ai rezolvat sau nu? :o

pasadia

El se refera la incarcarea pe youtube, nu la link-ul necesar de pe youtube  pentru postare aici pe forum.

Ionut

Am inteles, asta ziceam, la încărcarea pe YT ar trebui să îi accepte orice tip de fisier video.

carutasul

era vorba de filmarea de la Domneşti-Prelungirea Ghencea. Am rezolvat dar nu bine, în sensul că după ce am convertit în mp4 ( la o rezoluţie proastă) l-a luat, dar acum am dilema dacă formatul iniţial nu i-a plăcut din cauza formatului sau al mărimii :) Desigur aş putea face nişte teste, dar mă gândeam că le-a mai făcut şi altcineva înaintea mea.Înregistrarea iniţială MOVA1081.avi are 1G iar cea finală 44M, deci le-am comprimat tare, şi se vede şi în calitate, mai precis în lipsa ei. Ciudat e că doar dashcam-ul ăsta îl am, deci alte dăţi a mers, că am mai pus filmări pe youtube.

ciprebbe

Pana acum YT mi-a incarcat orce fisier de tip .avi
Nu am avut probleme nici cu fisiere de 3Gb.
Mai nou scot din drona direct .mp4 dar din dashcam imi iasa .avi si merge.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

Bun, o să văd data viitoare, poate a fost yt în zi proastă :)

bbk

Nici la mine nu merge login in tapatalk:
"Tapatalk authorization verify with no response"
Tot versiunea 885 pt android