[SV] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Suceava

Started by Horațiu 87, May 14, 2016, 09:51:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sorinelbulceag

La podul cel "Nou" ma refer!  Actualul stiu ca indata il termina.

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Podul peste raul Suceava.



Sursa

ma surprinde placut firma CORNELL'S FLOOR :))

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Lucrari incepute acum 4 luni și 20 de zile..Not bad for Suceava  8)





Sursa


Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

sorinelbulceag

Super! Chiar ne bucuram! Ce anume mai trebuie sa faca baietii de la aceasta firma, conform contractului (inclusiv drumul aferent?)? NU ma pricep eu cine stie ce la constructii, dar nu sunt grinzile alea cam subtiri? O sa sustina tot traficul greu la care o sa fie supus? Multumesc in avans!   

rota

A inceput campania electorala, sa curga proiectele  :lol: :lol:



"Prima parcare va fi realizată la primărie.
Inițial am dorit să facem această parcare în spatele primăriei însă, din păcate, suprafața este mică și nu corespunde cerințelor acestei investiții.

În urma discuțiilor avute cu proiectantul, varianta cea mai eficientă este să o realizăm în parcarea din fața primăriei, cu extindere pe strada Universității până la stadion, cu circulație pe strada Universității prin parcarea supraterană. În acest fel s-ar putea face o parcare supraterană de 200 de locuri." Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Podul peste pârâul Cetății, parte a rutei alternative din Suceava spre Botoșani, va fi făcut cu trei luni mai repede și 1,035 milioane de lei sub prețul estimat

Pe lângă podul respectiv care este construit în curbă și este parte a unei rute alternative destinate traficului greu, vor fi realizate apărări de maluri în amonte și aval, de 205 metri pe malul drept și 95 metri pe malul stâng. Ieri, primarul Ion Lungu a semnat contractul de proiectare și execuție cu asocierea dintre SC Maghebo SRL Câmpulung Moldovenesc și SC Dru-Po SRL Suceava





Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Primul tronson din ruta alternativa SV-bt

S-a semnat contractul pentru realizarea primului tronson din Ruta Alternativă Suceava-Botoșani, intersecție Traian Vuia cu Calea Unirii-Podul Unirii, peste râul Suceava.
Licitația a fost câștigată de către Asocierea SC Florconstruct SRL Suceava+SC Calcarul SA Pojorâta+SC DRU-PO SRL SUCEAVA.
Valoarea proiectului: 8.710.186,22 lei, fără TVA.
Termen de execuție: 16 luni.
Sursa

wtf, 8 milioane pt un drum de 1,8 km ?
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

sorinelbulceag

Ce se mai stie de pod, respectiv de drumul de legatura? Nu am vazut miscare pe acolo in ultima vreme......

rota

Proiect Pod Unirii, lucrari pe strada Mirăuți până pe strada Energeticianului.
Cata prostie si lipsa de viziune, cum sa faci o alternativa de drum pe o mini straduta de nici macar o banda! VIDEO

LE: mi-a luat din cache linkul, merge acuma scz  :)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

sorinelbulceag

Care este data de predare aici? Au mai evoluat lucrarile?

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!