News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Magistrala M6 1 Mai-Otopeni

Started by Ionut, October 03, 2011, 06:05:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dudley

Am vazut ca au imprejmuit spatiul verde din fata aeroportului Baneasa si au pus un afis cu magistrala M6. A fost o surpriza si n-am apucat sa vad prea multe, dar momentan nu era nici un utilaj sau materiale depozitate in interiorul spatiului.

carutasul


Ionut

Mamă mamă dacă avem panou de șantier... :troll:

satanistu

Gardurile inca erau de vinerea trecuta de cand s-a dat AC-ul, abia acum le-a pus si afise.

Intradevar aduce aminte de afisele triste tip - aici va fi metroul tau in 3 ani. Bine ca s-au abtinut de data asta.

Xenos

Obsesia imprejmuirilor. Bine ar fi sa scoata din functiune suprafete, mai ales de trotuare si strazi, doar cand se apuca efectiv.

dudley

Am trecut ieri pe pasajul de la Ikea (sens spre Buc) si au imprejmuit mai multe zone din parcarile Decathlon (toata) + o parte de la KPMG. Defrisau zona dinainte de intrarea in parcarea Decathlon, cam pe unde e statia STB. Era si o betoniera cu multi oameni in jurul ei in zona parcarii Decathlon, dar n-am apucat sa vad ce faceau
https://www.google.ro/maps/@44.5068302,26.0817473,3a,75y,214.35h,79.82t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7KGFzXDr7V31O-9xGDxXvg!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

Cam atat s-a vazut de pe pasaj, dar pe partea bretelei era blocaj destul de mare, pana aproape de pasajul Jandarmeriei

Xenos

La ce era ieri in zona Decathlon, urmeaza vremuri foarte grele pe DN1 daca se va urma procedeul din Dr Taberei, imprejmuim, inchidem si apoi mai vedem cand ne apucam de lucru.

hpetre

Buna seara,
Te rog frumos, ma poti ajuta cu planurile care le ai pentru statiile Expozitiei si Aeroportul Otopeni ?(mai putin cele de instalatii)
 Multumesc mult !

Sorinus

Ieri am vazut un fel e vidanja Makyol pe centura, cu numere de Turcia. In lipsa unor lucrari sustinute...e si asta o informatie.

satanistu

Lipsa de lucrari sustinute?

Da-i pe celalalt forum - Metrouusor.

Scriu si aici info, pozele nu le mai incarc inca o data ca sunt foarte multe.

La statia Aeroport Baneasa au imprejmuit conturul statiei si au inceput sa darame portiunea care e marginita de Str. Gratioasa la nord si est, Aerogarii la sud si Sos Bucuresti-Ploiesti la vest si sa faca devieri de retele in jurul statuii din fata statiei de autobuz Aeroport Baneasa.
La statia Tokyo au imprejmuit si aici si au inceput sa faca devieri de retele.

Intradevar la Montreal si Gara Baneasa sunt doar marcaje, iar la Pajura si Expozitiei nu am ajuns.

Sorinus

Mmm, au imprejmuit si demolat o casa... Nu-s tocmai lucrari sustinute. Utilajele Makyol de pe Chitilei, alea multe, nu s-au miscat.

etravel


satanistu

Quote from: satanistu on January 09, 2024, 08:27:15 PM[...] au inceput sa darame portiunea care e marginita de Str. Gratioasa la nord si est, Aerogarii la sud si Sos Bucuresti-Ploiesti la vest si sa faca devieri de retele in jurul statuii din fata statiei de autobuz Aeroport Baneasa [...]

Am pus si poza si schita pe forum.metrouusor.com, nu stau sa le incarc si aici, sunt f multe.

nenea_hartia


TVlad

Cu bucla de la capatul tramvaiului 5 ce fac? O demoleaza de noua sau doar intrerup "temporar" circulatia?

Monumentul va fi mutat presupun. E a doua oara... Ar trebui sa il monteze pe roti, in caz ca le mai vine vreo idee in viitor.