News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Magistrala M6 1 Mai-Otopeni

Started by Ionut, October 03, 2011, 06:05:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer


alecu26

@NGC? se cunosc? Sau care mai stiti sa sapati prin SICAP?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

florin74


alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

razvan96

Cred ca e ok sa presupunem ca toate firmele selectate in prima etapa au depus oferta.

subway

Au fost selectate sase, au depus oferte patru.

florin74

#1101
M-as risca sa zic ca 1 si 4/6...De la etapa de precalificare (chinezii si unul din cele 2 consortii conduse de turci). Sau o alta varianta ar fi ca cele 2 consortii de turci nu au mai depus.

razvan96

Alarko nu a mai ofertat pe rutier la licitatiile din 2019/2020, presupun că ei ar putea sa fie printre dispăruți.

florin74

Si eu la ei m-am gandit prima oara... Si la chinezi.

subway

Doi turci, un chinez si un european

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

tom_sawyer

#1106
Patru asocieri de firme au depus mai departe oferte pentru construcția secțiunii 1 Mai - Tokyo/Băneasa a Magistralei 6 de metrou, au spus ECONOMICA.NET reprezentanții Metrorex.

1. Asocierea Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.S. - MAKYOL Insaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.S. (Turcia)

2. Asocierea China Communications Construction Company & 3TI Progetti Italia - Ingegneria Integrata S.p.A. (China - Italia)

3. Asocierea Esta Construction LLC - Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. (Rusia [corect: Cipru de Nord, n.m.] - Turcia)

4. Asocierea FCC - Gülermak J.V. (Spania - Turcia)

Gabriel Mocanu, directorul general al Metrorex, ne-a explicat că declarația de participare privind oferanții a fost definită în SEAP în termenul legal, dar nu a putut fi publicată din cauza unor probleme tehnice ale site-ului.

https://www.economica.net/metroul-de-otopeni-patru-asocieri-de-firme-din-china-turcia-rusia-spania-i-italia-au-depus-oferte-pentru-construc-ia-primei-sec-iuni_194240.html

voicul

#1107
Cum sa nu zicem praf si totusi sa spunem ca sunt praf ofertanii?

Noroc cu FCC, ca in rest ... (desi Alsim Alarko nu misca momentan rau).

subway

Acum sa vedem cat de serioase sunt ofertele ca la viata mea am vazut atatea nastrusnicii ca nu m-ar mai mira nimic.

survola

Aș merge pe #4. Din ce știu au construit ceva linii de metrou.