News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

[B] Magistrala M6 1 Mai-Otopeni

Started by Ionut, October 03, 2011, 06:05:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

ghrt

Textul corect al panourilor cred că ar fi "Copiii copiilor voştri vor circula pe aici cu metroul..."
Cont (aproape) inactiv.

SPECTR-2

Dosarul contestației celor de la Astaldi a fost scos de pe rol.

v.ghiorghica

@SPECTR-2
Asta ce inseamna?
Li s-a respins contestatia sau s-a amanat?

SPECTR-2

#1023
Respinsă sau retrasă. Înseamnă, mai pe românește, că nu-și pierd timpul cu ea.

subway

Daca era respinsa trebuia sa apara o decizie in acest sens...alta e motivatia.

NGC

Asa se intampla cand atatia se uita pe pagina CNSC si nu inteleg, dar isi dau cu parerea. "Nu-si pierd timpul cu ea", nu? :lol:

De contestatia ASTALDI se va ocupa acum TB. Nici nu a fost respinsa, nici nu au renuntat.

subway

Ai ceva palpabil sau e o presupunere (destul de credibila urmare a contestatiei Aktor)

NGC


subway


alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

subway

Pana nu se rezolva contestatiile stam...

florin74


GDPR

Quote from: adrian rosca on December 11, 2019, 05:30:04 PM
Pe site-ul MT a fost publicat Proiectul de Ordin al ministrului transporturilor infrastructurii și comunicațiilor privind aprobarea actualizării Contractului de servicii publice de transport cu metroul pentru anul 2019 al Societăţii de Transport cu Metroul Bucureşti "METROREX" - S.A. aprobat prin Ordinul ministrului transporturilor nr. 562/2019, prin încheierea actului adiţional nr.3 pentru anul 2019

Pe parte de investitii, alocarile bugetare scad de la 1,112.2 milioane la 537.1 milioane lei. Nu stiu in schimb pe ce s-au dus cele 139.7 milioane care au ramas la M6, in mod normal trebuia taiat cam tot.

Am intrebat la Metrorex daca in 2019 s-au efectuat plati pentru M6 si am primit urmatorul raspuns:

QuoteUrmare a adresei dumneavoastră, înregistrată cu numărul M.06/96/07.01.2020, vă comunicăm următoarele informații de interes public:

Lucrările din cadrul obiectivului de investiții Magistrala 6 de metrou "Legătura rețelei de metrou cu aeroportul Internațional Henri Coandă (Magistrala 6. 1 Mai – Otopeni) nu au fost începute. Ca urmare, în anul 2019 nu au fost făcute plăți în cadrul proiectului.

Cu stimă,

DIRECTOR GENERAL,
Ec. Mariana MICLĂUȘ

NGC

O informatie generala, pentru ca multe procese sunt afectate, inclusiv cele despre care s-a vorbit aici.
Din cauza problemei pensiilor de serviciu, sedintele de judecata se amana cu 2 saptamani si sunt diverse intarzieri la inregistrarea dosarelor.

NGC

Vad ca am uitat sa va zic ca si contestatia ASTALDI a ajuns la TB si va fi solutionata in acelasi dosar cu cea a celor de la AKTOR.