News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

[B] Magistrala M6 1 Mai-Otopeni

Started by Ionut, October 03, 2011, 06:05:55 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

razvan96


GDPR

JICA nu acopera decat o parte, restul ar trebui sa vina de la buget. Iar aici exista unele probleme.

Ionut

"Unele probleme". :lol:
O sa se încăpățâneze sa ia credit. Alt credit.

frunzaverde

De la JICA nu se mai poate lua un credit nou - Romania nu mai e in lista eligibilelor.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Ionut

Păi nu am zis ca vor lua de la JICA. Exista suficiente banci în lumea asta și lobby-ul băieților cu bani din nord e de vreo 100 de ori mai puternic decat bunul simt economic și interesele cetățenilor din Pantelimon, Rahova... etc etc.

alecu26

Sa vedem noi cu deficitul bugetar cum vor sta.
Dar la licitatie trebui sa precizeze sursa de finantare.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

GDPR

Cum sa stea? Foarte prost, evident. Iar cheltuielile din creditele externe intra la deficit, asa ca nu stiu daca e o solutie viabila.

subway

Deocamdata au nevoie de un supliment de finantare doar pentru constructii, pana la echipare si trenuri mai e cale lunga...

alecu26

:)) ar fi culmea dupa aia cineva sa nu mai dea banii. In genul proiectelor abandonate dupa 90...
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Hef

Cand estimati ca se va sapa prima lopata de pamant pentru M6?

subway

Cel mai devreme anul viitor, parerea mea.

Ionut

Aveam un "pariu" cu dl Mustatea care tot insista ca vedem lucrări pe M6 anul asta. :lol:

florin74

La anul singurele lucrari (in varianta optimista) vor fi reprezentate de saparea unor gropi in care vor fi puse panouri de informare privind proiectul...
Sper sa fie suficient de inteligenti sa nu puna si panouri de genul in 3 ani o sa circulati cu metroul. :... ca alea din Drumul Taberei. :lol:

razvan96

Licitatia e suspendata momentan, s-a facut selectia candidaturilor si stim ca Aktor nu au fost selectati iar candidatura Astaldi-Salini a fost respinsa.Ambele au contestat la CNSC.

NGC

#1019
AKTOR a contestat la TB, iar ASTALDI la CNSC.

Doar primele 6 oferte se iau in considerare pentru etapa a doua a procedurii.